ליברמן תקף את נתניהו: "כנראה שהוא לא מכיר את אפקט הבומרנג"

יו"ר ישראל ביתנו תקף את רה"מ והסיקור התקשורתי מצד עיתונאים שאותם כינה: "להקת כתבי החצר". לדבריו, "כנראה שנתניהו לא מכיר את תופעת אפקט הבומרנג, כדאי שמישהו יספר לו עליה". מוקדם יותר פנה חבר סיעתו של ליברמן ח"כ פורר לשר לוין מהליכוד לפגישה בין צוותי המו"מ

עורך:שאול אדם

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, כתב היום (שישי) בחשבון הטוויטר שלו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שולח את "כתבי החצר" שלו כדי שאלו יתחנפו אליו מחד, ומאידך ישתלחו בו, לדבריו. "ביומיים האחרונים שמעתי בליל של חנופה והשתלחויות מצד 'עסק ביש' (ברדוגו - יואב יצחק - שרון גל), להקת כתבי החצר של רחוב בלפור", כתב ליברמן

ליברמן הוסיף כי "כנראה שנתניהו לא מכיר את התופעה הנקראת אפקט הבומרנג. כדאי מאוד שמישהו יספר לו על התופעה המעניינת הזאת".

דבריו החריפים של יו"ר ישראל ביתנו נגד ראש הממשלה באים ברקע פנייתו של חבר סיעתו ח"כ עודד פורר לשר יריב לוין (הליכוד) בבקשה לקיים פגישה בין צוותי המו"מ של המפלגות כדי לדון על קווי היסוד של ממשלת האחדות. את מכתב הפנייה פרסם פורר בטוויטר ובקשתו לקביעת הפגישה מגיעה לאחר הצגת המתווה של יו"ר המפלגה לכינון ממשלת אחדות.

לא מכיר את התופעה. ליברמן ונתניהו (צילום: ראובן קסטרו)

"הצורך בהקמת ממשלת אחדות לאומית יחד עם האתגרים הרבים שיונחו לפתחה, חייב אותנו לפעול ללא לאות על מנת לקדם את הנושא", כתב ח"כ פורר לשר לוין במכתבו. "אני פונה אליך על מנת שנקיים בהקדם פגישה בין צוותי המשא ומתן, בה נדון על קווי היסוד לממשלה המיועדת".

עוד כתב פורר כי "עלינו לקיים דיון רציני ומעמיק בכדי ללבן את כל הסוגיות המרכזיות בהן תעסוק הממשלה ובכללן קצבאות הנכים, הבטחת הכנסה מינימאלית לקשישים, החלת הריבות בבקעת הירדן (נושא שאין לי ספק שנסכים עליו יחדיו), סוגיות ביטחון ויחסי דת ומדינה. אני עומד לרשותך לקיום פגישה בין צוותי המו"מ בהקדם האפשרי".

עוד בוואלה!

פיצוץ במכלית נפט של איראן לחופי סעודיה; "כלי השיט נפגע מטילים"

לכתבה המלאה

לפני יומיים הציג ליברמן מתווה להקמת ממשלת אחדות, שתורכב מהליכוד, כחול לבן וכן ממפלגתו. במהות המתווה פתיחה במשא ומתן בין הליכוד, כחול לבן וישראל ביתנו, דרישה שנתניהו ייפרד מגוש הימין-חרדים וכמו כן דרישה שיו"ר כחול לבן בני גנץ יקבל את מתווה הרוטציה של הנשיא כולל נבצרות לראש הממשלה.

הדרישות שליברמן מציב לכחול לבן והליכוד הן דרישות שעד כה שתי המפלגות סירבו לעמוד בהן - בליכוד מסרבים להיפרד מגוש הימין-חרדים ובכחול לבן מסרבים לנהל משא ומתן על בסיס מתווה הנשיא ומסרבים שנתניהו יהיה ראשון ברוטציה. בעקבות זאת, המתווה התקבל ברוח צוננת משתי המפלגות: בליכוד אמרו שאין בו כל חדש ובכחול לבן קיבלו רק את השלב הראשון של ניסוח קווי יסוד ולא התייחסו לדרישה לקבל את מתווה הנשיא ריבלין.

לדברי ליברמן, "תוצאות הבחירות שנערכו ב-17 בספטמבר, מדברות בעד עצמן ומבטאות יותר מכל את רצון העם להקמת ממשלת אחדות. גם האתגרים בתחום הביטחון והכלכלה, ההתפתחוית באזור והאנטישמיות המרימה ראש בעולם, מביאים לאותה מסקנה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully