"אחווה, תקווה ושכנות": זוג רופאים ערבים הקימו סוכה בחצר ביתם

ד"ר חליל ורים, עוסקים ברפואת שיניים, מטפלים גם ביהודים וגם בערבים. יחד הם בנו בנוף הגליל סוכה לקהל הרחב. כבר לפני שנתיים עשו זאת, אז להערכתם השתתפו כ-1,500 אנשים. "אנחנו חווים את שני העולמות ורואים שיש המון משותף בינינו. חבל שפוליטיקאים מחפשים את המבדיל"

"יש לנו, תושבי האזור, אותן בעיות וקשיים". סוכת האחווה בנוף הגליל לפני שנתיים (צילום: אתר רשמי, צילום: חליל בקלי)

זוג תושבים ערבים, ד"ר חליל בקלי וד"ר רים בקלי, מנוף הגליל מקימים בחצר ביתם "סוכת אחווה, תקווה ושכנות". בני הזוג הם רופאים העוסקים ברפואת שיניים. שניהם עובדים הן עם לקוחות יהודיים והן עם לקוחות ערביים. ד"ר רים היא כירורגית פה ולסת, רופאה בכירה בבית החולים "כרמל" ולד"ר חליל יש שתי מרפאות שיניים.

חליל סיפר כי כבר לפני שנתיים הקימו סוכה כזאת. "זה נבע מעובדת היותנו רופאים שפוגשים מדי יום יהודים וערבים. אנחנו חווים את שני העולמות ורואים שיש המון משותף בינינו. חבל שפוליטיקאים מחפשים את המבדיל ולא את המאחד", אמר. לדבריו הם חיפשו מסגרת שתחבר בין האנשים, "הרי יש לנו, תושבי האזור, אותן בעיות וקשיים כלכליים, חברתיים, תרבותיים ובריאותיים, ועלינו לפעול ביחד".

עוד בוואלה!

פיצוץ במכלית נפט של איראן לחופי סעודיה; "כלי השיט נפגע מטילים"

לכתבה המלאה
"אירוע חברתי לכל דבר ועניין ואין בה כל היבט פוליטי". ד"ר רים וחליל בקלי (צילום: אתר רשמי, צילום: חליל בקלי)

הסוכה שהקימו לפני שנתיים זכתה להצלחה גדולה, הם מעריכים כי כ-1,500 בני אדם, תושבי העיר והסביבה התארחו בה. "הופתענו מההיענות הגדולה", מודה ד"ר חליל. הוא מדגיש כי העיריה וחברי מועצת העיר תמכו ביוזמה "שהיא אירוע חברתי לכל דבר ועניין ואין בה כל היבט פוליטי", הדגיש.

אותה יוזמה הולידה יחד עם עוד תושבים מהעיר את "הבוסתן" - מיזם להצמחת קהילה משותפת של תושבי נוף הגליל. הם חברים בקבוצת ההנהגה של הקהילה, יוזמים ומובילים פעולות שמטרתן לקרב בין כלל התושבים בעיר: יהודים וערבים, נוצרים ומוסלמים, עולים וותיקים. בפעילות "הבוסתן" השתתפו קרוב ל-500 תושבי העיר בשנה החולפת במגוון מפגשים, שנערכו במשותף עם רשת המרכזים הקהילתיים: הפנינג משפחות ביער, הצגות וסרטים, בית קפה קהילתי וחגים משותפים של שלושת הדתות.

"בונים מרקם חיים משותף ליהודים וערבים". סוכת האחווה של ד"ר רים וחליל בקלי (צילום: אתר רשמי, צילום: חליל בקלי)

ניר רובין-סירקין, רכז ''הבוסתן'', אמר כי "המיזם הוקם על ידינו, תושבי נוף הגליל (אז נצרת עילית), לפני כשנה. החלטנו שחשוב לנו להכיר את הקבוצות האחרות בעיר, ולבנות אותה כעיר שכולם מרגישים בה בבית. אני אישית הכרתי בזכות הבוסתן חברים חדשים שהפכו לחלק משמעותי בחיים שלי", אמר.

"אנו בונים מרקם חיים משותף ליהודים וערבים, באמצעות מגוון מפגשים, קורסים, חוגים ופעילויות תרבות. אנחנו בוחרים לראות את הגיוון שיש בעיר שלנו כברכה. ולכן בחרנו בשם 'הבוסתן', שמסמל את היכולת לצמוח יחד מתוך השונות", הוסיף רובין-סירקין.

סוכת האחווה של ד"ר רים וחליל בקלי בחצר ביתם בנוף הגליל (צילום: אתר רשמי, צילום: חליל בקלי)
סוכת האחווה של ד"ר רים וחליל בקלי בחצר ביתם בנוף הגליל (צילום: אתר רשמי, צילום: חליל בקלי)
סוכת האחווה של ד"ר רים וחליל בקלי בחצר ביתם בנוף הגליל (צילום: אתר רשמי, צילום: חליל בקלי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully