"משפחות נקרעו לגזרים": 22 אלף נעדרים בניגריה בגלל הסכסוך האלים

שיעור הנעדרים במדינה המערב אפריקנית, שבה משתולל סכסוך אלים עם מיליציות אסלאמיות, הוא הגבוה ביותר בעולם. עשרות אלפי בני אדם דווחו כנעדרים - 60% מהם ילדים. מתוך כלל המקרים שדווחו לצלב האדום, 367 בלבד נפתרו מאז שנת 2013, אז החלו לבצע רישום של המקרים

סוכנויות הידיעות
צילום: רויטרס, עריכה: שניר דבוש

ניגריה היא המדינה עם מספר הנעדרים הגבוה בעולם, מתוכם כמעט 60% הם ילדים - כך דיווח אתמול (שישי) הצלב האדום. כ-22 אלף בני אדם דווחו כנעדרים בשל הסכסוך שנמשך כבר עשור בצפון מזרח המדינה, בין מיליציות אסלאמיות שנאמנות לארגון בוקו חראם ולארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש).

נשיא הצלב האדום פיטר מאואר אמר בעקבות ביקורו באזור כי משפחות הן הקורבנות העיקריות של עשר שנות הלחימה בצפון מזרח המדינה והוסיף "הן נקרעו לגזרים". מתוך יותר מ-20 אלף המקרים, רק 367 מהם נפתרו מאז שהחלו הרשומות בשנת 2013. ארגון הצלב האדום עובד יחד עם הסהר האדום במדינה במטרה לאתר נעדרים. הם מראים תמונות, קוראים בשמות הנעדרים ועוברים מבית לבית בקהילות באזור, אך בארגון מודים כי מקרים רבים נותרים פתוחים.

הנערות שנחטפו על ידי בוקו חראם ב-2014 פוגשות את משפחותיהן לאחר שנתיים (צילום: AP)

למרות שצבא ניגריה הודיע כי הצליח להשתלט על המצב בפינה הצפונית של המדינה, מדי שבוע מצליחות המיליציות האסלאמיות לבצע תקיפות וחלקים נרחבים מהשטח שנמצאים בשליטתן, לא נגישים עבור ארגוני סיוע הומניטרי. בשיא כוחן הצליחו המיליציות במדינה להשתלט על שטח ששווה בגודלו לשטחה של בלגיה ולתקוף גם את המדינות השכנות: קמרון, צ'אד וניז'ר.

עוד בוואלה!

ארדואן מאיים: "נאפשר למיליוני הפליטים הסורים לזרום לאירופה"

לכתבה המלאה
פיגוע של בוקו חראם בשוק בקר בצפון מזרח ניגריה ביוני 2015 (צילום: AP)
פליטות שברחו ממתקפות בוקו חראם בגבול קמרון ניגריה ב-2016 (צילום: AP)
קהל שהתכנס ליד הכנסיה בה התפוצץ מחבל מתאבד של בוקו חראם ב-2016 (צילום: AP)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully