פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "הפרת החלטת האו"ם": צפון קוריאה שיגרה שני טילים למזרח המדינה

   סוכנות הידיעות הדרום קוריאנית ציטטה את דבריו של מפקד צבא דרום קוריאה ודיווחה כי הטילים שוגרו ממחוז פיונגיאנג. השיגור מגיע על רקע הדיווחים על הסכמה מצד הצפון לחדש את מו"מ הגרעין עם ארה"ב, בתנאי שוושינגטון תציג הצעות מתקבלות על הדעת

   "הפרת החלטת האו"ם": צפון קוריאה שיגרה שני טילים למזרח המדינה
   צילום: רויטרס, עריכה: עמית שמחה

   קוריאה הצפונית שיגרה הלילה (שלישי) שני טילים לא מזוהים מפרובינציית דרום פיונגיאנג לכיוון הים מול חופי מזרח המדינה - כך אמר מפקד צבא קוריאה הדרומית שצוטט בסוכנות הידיעות של המדינה, "יונהאפ". בכיר במשרד הביטחון היפני אמר כי לא היה אישור לכך שהטילים שעל פי הדיווחים שוגרו נכנסו לטריטוריה יפנית. עוד אמר כי לאור הדברים, לא קיים איום מיידי על בטחונה הלאומי של יפן.

   הדיווחים על אודות השיגורים, באים כשברקע הצהרת קוריאה הצפונית על שהיא מוכנה לחדש את הדיפלומטיה עם ארצות הברית בסוף ספטמבר בנושא הגרעין, זאת בתנאי שוושינגטון תגיע לשולחן המשא ומתן עם הצעות מתקבלות על הדעת.

   ניסוי הטילים בקוריאה הצפונית (רויטרס)
   ניסוי הטילים בקוריאה הצפונית, לפני כשלושה שבועות (צילום: רויטרס)

   לפני כשלושה שבועות, צבא קוריאה הדרומית אמר כי קוריאה הצפונית שיגרה מה שנראה כמו שני טילים קצרי טווח לעבר הים מול חופה המזרחי. שיגור זה הגיע על רקע סדרה של שיגורים שהתרחשו בחודש אוגוסט, מאז פגישת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וקים ג'ונג און בגבול בין הקוריאות בסוף יוני. שיגור שני הטילים הגיע לאחר שהשבוע סיימו וושינגטון וסיאול את התרגיל המשותף של צבאותיהן - אותו ביקרו בצפון בחריפות.

   משרד ההגנה של יפן אמר כי השיגור "מהווה הפרה של החלטות האו"ם ולא ניתן להתעלם מכך". גורם אמריקני שהתייחס לדברים ציין כי השיגורים דומים לניסויים שנערכו בשבועות האחרונים. לפי הצבא הדרום קוריאני, הטילים עברו מרחק של 380 ק"מ והגיעו לגובה של 97 ק"מ - הגובה הרב ביותר שאליו הגיעה בתשעת הניסויים שערכה פיונגיאנג השנה.

   (עדכון ראשון: 01:44)

   אזרחים מקוריאה הדרומית צופים בסרטון שיגור הטילים בקוריאה הדרומית, 10 בספטמבר 2019 (AP)
   אזרחים בדרום קוריאה צופין בשיגור הטיל הצפון קוריאני, היום (צילום: אי-פי)
   קים ג'ונג און מפקח על ניסוי הטילים בקוריאה הצפונית (רויטרס)
   קים ג'ונג און מפקח על ניסוי הטילים בקוריאה הצפונית בסוף אוגוסט (צילום: רויטרס)