צילומי הלוויין חושפים: הפגיעה בבסיסים שהותקפו בעיראק

דוח של חברת אימג'סאט אינטרנשיונל חושף את הפגיעה בבסיסים העיראקיים בהם בוצעה התקיפה האווירית שיוחסה לישראל. עוד עולה כי איראן משתמשת באתרים צבאיים ומעבירה אליהם אמל"ח ותחמושות, כחלק מתחנת מעבר ל"גשר יבשתי" בדרך לסוריה ולבנון

ללא קרדיט

על רקע הפרסומים בנוגע לתקיפות בעיראק שיוחסו לישראל, חברת אימג'סאט אינטרנשיונל (ImageSat International - ISI) חושפת תצלומי לוויין ובהם תוצאה של מה שנראה כתקיפה אווירית שהתבצעה לפני יומיים בבסיס חיל האוויר העיראקי מצפון לבגדאד. בחודש האחרון פורסמו דיווחים זרים רבים על תקיפות מסתוריות באזור בגדאד, שיוחסו למטוסי החמקן מסוג "אדיר" של חיל האוויר הישראלי נגד מחסנים בהם שהו פעילי חיזבאללה, איראנים, ומיליציות שיעיות בפיקודם. במקביל, ברשת אל מיאדין דווח הערב (חמישי) כי המיליציות השיעיות ירו לעבר מל"ט שחג בשמי אחד מבסיסיהן באזור בגדאד, אולם לא דווח על פגיעה בכלי הטיס או למי הוא היה שייך.

כרוזים של מליציית אל-אימאם עלי הצביעו על ישראל אחראית לתקיפות ועל ארצות הברית כמאשרת את הפעולה. גורמים שיעים בעיראק טענו כי בחלק מהמקרים כלי טיס המריאו דרך אזרבייג'אן כדי לבצע את התקיפות, וכי הם אף מחזיקים בידיהם תיעוד של נתיבי הטיסה. עוד נטען על ידי הגורמים השיעים שצבא ארצות הברית מפעיל אמצעי שיבוש במרחב כדי לאפשר לחיל האוויר הישראלי לבצע את התקיפות.

אזורי התקיפה ו"הגשר היבשתי" (צילום: אתר רשמי, (ImageSat International (ISI)

על פי הדיווחים, בחודש האחרון הותקפו שלושה אתרים ברחבי עיראק - הראשונה ב-12.8, השנייה לפניה כשלושה ימים, ואילו השלישית ביום שלמחרת. מניתוח תצלומי הלוויין כפי שחושפים היום אנליסטים של ISI עולה כי האיראנים עושים שימוש באתרים צבאיים ובונים בסמוך אליהם מחסנים אליהם מעבירים אמצעי לחימה, טילים ותחמושת כפי הנראה כחלק מתחנת מעבר 'גשר יבשתי' בדרך לסוריה ולבנון. השיטה נועדה להקשות על מלאכת האיסוף של גורמי המודיעין לגילוי ומעקב של אחר הפעילות באתר. עוד עולה לפי התמונות כי התקיפות היו יעילות ביותר והחריבו את המחסנים והפריטים שהוסתרו בהן. כמו כן, תגובות הגורמים השיעים במרחב העיראקי מעידות על המעורבות הטרוריסטית והאיראנית.

בתוך כך, התבטאויות של ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו בימים האחרונים על התקיפות רק העצימו את הסבירות שלישראל מעורבות בפיצוצים ברחבי בגדאד. לפני יומיים אמר נתניהו כי ישראל לא מגבילה את עצמה בתקיפות ויממה לאחר מכן סיפר שקיבל דוח מודיעין שמצביע על אתגרי ביטחון גדולים עבור מדינת ישראל.

עוד בוואלה!

עשרות אלפים נמלטים מאידליב לגבול; צבא אסד תקף עמדה טורקית

לכתבה המלאה
הפגיעה בתוואי ו"הגשר היבשתי" (צילום: אתר רשמי, (ImageSat International (ISI)

כפי שפורסם לאחרונה בוואלה! NEWS, פקידים בכירים וגורמי ביטחון העבירו מסרים לארצות הברית כי אם האיומים בעיראק לא יטופלו - ישראל תיאלץ לעשות זאת בכוחות עצמה. עד כה לא נשמעה ביקורת מהבית הלבן או מבכירים באירופה על התבטאויות של בכירים בישראל או פרסומים זרים שייחסו לישראל תקיפות בעיראק. משמעות הדבר כי הפעילות מבוצעת בהסכמה של גורמים רבים במערב שמודעים לתמיכה של איראן בטרור וערעור היציבות במזרח התיכון.

מחסן שנפגע בתקיפה, וייתכן ששימש לאמצעי לחימה בבסיס מצפון לבגדאד (צילום: אתר רשמי, (ImageSat International (ISI)
הפגיעה באחד הבסיסים בקרבת בגדאד (צילום: אתר רשמי, (ImageSat International (ISI)
(צילום: אתר רשמי, (ImageSat International (ISI)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully