פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תקרית בגבול עזה: מחבל פתח באש לעבר לוחמי צה"ל - נורה וחוסל

   הפלסטיני התקרב לגדר בצפון הרצועה ופתח באש לעבר הכוחות שהשיבו בירי. במקביל, טנקים של צה"ל ירו לעבר עמדות חמאס. מדובר צה"ל נמסר שאין נפגעים בקרב הכוחות. הפלסטינים מדווחים שמרואן חאלד נאסר נהרג בתקרית. 4 מחבלים חוסלו אתמול לאחר שניסו לחדור מדרום הרצועה

   תקרית בגבול עזה: מחבל פתח באש לעבר לוחמי צה"ל - נורה וחוסל

   תקרית נוספת בגבול הרצועה - עדכונים אחרונים:

   • מחבל התקרב לגדר בצפון עזה, ירה על לוחמי צה"ל - ונורה
   • טנקים של צה"ל ביצעו ירי לעבר עמדות חמאס באזור
   • דובר צה"ל: אין נפגעים לכוחותינו ולא נשקפה סכנה ליישובים
   • הפלסטינים מדווחים כי מרואן ח'אלד נאצר בן 25 נהרג בתקרית

   לוחמי צה"ל פתחו באש לעבר מחבל פלסטיני במהלך חילופי אש בגבול רצועת עזה - כך נמסר הבוקר (ראשון) מדובר צה"ל. המחבל זוהה כשהוא מתקרב לגדר המערכת בצפון הרצועה, בעודו חמוש, ופתח באש לעבר הלוחמים, שבתגובה ירו בו למוות.

   כמו כן, נמסר כי טנקים של צה"ל ביצעו ירי לעבר עמדות של חמאס באזור. אין נפגעים לכוחותינו ולא גרם נזק. בנוסף לכך, לא נשקפה סכנה ליישובים הסמוכים. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי חילופי אש וירי פגזי ארטילריה אירעו אזור בית חאנון ולפי הדיווחים מרואן חאלד נאסר בן 25 הוא ההרוג בתקרית.

   אזור ניסיון החדרה בגבול רצועת עזה בו נהרגו ארבעה מחבלים חמושים בחליפוי אש עם צה"ל, 10 אוגוסט 2019 (עיבוד תמונה)
   אזור ניסיון החדירה בגבול רצועת עזה בו נהרגו ארבעה מחבלים חמושים בחילופי אש עם צה"ל, אתמול

   מדובר בתקרית שנייה בגזרה בתוך יומיים, לאחר הירי למוות בארבעה פלסטינים אתמול במהלך חילופי אש עם צה"ל, לאחר שהתקרבו לגדר המערכת בגבול הרצועה, תוך ניסיון לחדור לשטח ישראל. על פי דובר צה"ל, הם זוהו על ידי תצפיות בעודם מתקרבים לגדר, כשהם מצוידים בכלי נשק מסוג קלצ'ניקוב, רימוני יד ומטול RPG. על פי דובר צה"ל, הלוחמים "שנערכו לאירוע בעקבות הזיהוי, פתחו באש לאחר שאחד המחבלים חצה את הגדר והרגו אותם. במהלך האירוע הושלך רימון על ידי המחבלים". לא היו נפגעים לכוחותינו ולא נגרם נזק בתקרית זאת.

   בכלי התקשורת הפלסטיניים דווח כי ארבעת המחבלים הם עבדאללה אל-גומרי בן 19, עבדאללה חמאידה בן 21, אחמד עדיני בן 20 ורשאד אל-בדיני. לפי אתר "אמד", המחבלים הם סלפים שפרשו מהזרוע הצבאית של חמאס לפני שלושה חודשים. במקביל, ברשת "סקיי ניוז" בערבית דווח כי עמדת חמאס הותקפה באזור דיר אל-בלאח שבמרכז הרצועה.

   (דיווח ראשון: 6:35)

   מרואן ח'אלד נאצר (ללא שם)
   ההרוג בתקרית מרואן ח'אלד נאצר
   כלי נשק של מחבלי חמאס שחוסלו על ידי צה"ל בניסיון חדירה מרצועת עזה, 10 אוגוססט 2019 (דובר צה"ל)
   כלי הנשק שאותרו על המחבלים שחוסלו, אתמול (צילום: דובר צה"ל)