נשלפו מהמיטות באמצע הלילה: כך נעצרו החשודים ברצח דביר שורק

בזה אחר זה הובלו לרכב הצבאי נסיר עסאפרה, פעיל חמאס בן 24, וקאסם עסאפרה בן ה-30 מביתם שבכפר בית כחיל סמוך לחברון. זאת, לאחר שנעצרו לפנות בוקר בתום מצוד שערכו כוחות הביטחון לאיתור רוצחי דביר שורק. אביו: "מודים לכוחות הביטחון, אף שצר לנו שהמחבלים נתפסו חיים"

יניר יגנה, יפעת רוזנברג ומאיה הורודניצ'אנו
11/08/2019
צילום: דובר צה"ל, תקשורת פלסטינית

בחלוף כמעט 48 שעות מאז שנרצח רב-טוראי דביר שורק בפיגוע סמוך למגדל עוז שבגוש עציון, כוחות הביטחון הצליחו לשים ידיהם על שני החשודים במעשה. השניים, פעיל חמאס נסיר עסאפרה בן ה-24, וקאסם עסאפרה בן ה-30, נעצרו בשנתם אתמול בבוקר (שבת), בתום מצוד שכלל אמצעים מודיעיניים ומבצעיים מתוחכמים של כוחות הביטחון.

"אנחנו מודים לכוחות הביטחון על הפעולה המהירה לתפיסת המחבלים, אף שצר לנו שנתפסו חיים", אמר מוקדם יותר יואב שורק אביו של דביר "אנו שמחים שדביר לא ראה את פני רוצחיו, וגם אנחנו נשתדל שלא לראות אותם, לא כעת ולא במשפט. העיקר המוטל על כוחות הביטחון הוא סיכול ומניעת פיגועים, ואנחנו מבקשים לחזק את ידיהם במלאכה קשה זו".

בזה אחר זה הוצאו שני החשודים מביתם בכפר כחיל שבאזור חברון. מתיעוד המעצר שפורסם בכלי התקשורת הפלסטיניים, הם נראים מובלים על ידי לוחמי הכוחות, כשעיניהם מכוסות, אל תוך כלי הרכב הצבאיים. מיד בתום מעצרם - הם הועברו לחקירת שב"כ.

החדר בו נעצרו החשודים, הבוקר(צילום: אתר רשמי)

עמוד הפייסבוק של קאסם כלל ביטויי הסתה שונים שייתכן שרמזו על כוונותיו. בפוסט שהעלה ב-2017 כתב: "אנשאללה נהיה על אדמת פלסטין, משוחררת מחילול היהודים הציונים בעזרת אללה. אלוהים יצר אותנו, השליח הוא הכוח שלנו, הקוראן הוא דרכנו והמוות בשביל אללה הוא משאלתנו".

במסגרת המצוד, כוחות צה"ל עצרו הלילה בכפר בית כחיל גם שני חשודים נוספים: עכרמה עסאפרה, ואשתו אינאס, וכן הוחרם רכב. במהלך הפעילות התפתחה הפרת סדר אלימה בהשתתפות כמאה פלסטינים שיידו אבנים לעבר לוחמי צה"ל וכוחות הביטחון בכפר בית כחיל, שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

עוד בוואלה!

בתום מצוד: כוחות הביטחון עצרו את החשודים ברצח דביר שורק

לכתבה המלאה
"אנשללה נהיה על אדמת פלסטין". הפוסט שפרסם קאסם(צילום: צילום מסך)

שורק נסע בערב יום רביעי לירושלים כדי לקנות מתנת סוף שנה לרב ישיבת ההסדר "אור תורה מחניים" בה למד, אולם מאז בני משפחתו לא הצליחו ליצור עמו קשר. בשעה 02:30 לפנות בוקר, לאחר סריקות של כוחות הביטחון, נמצאה גופתו של החייל כשהוא דקור למוות בין מגדל עוז לאפרת שבגוש עציון. מהחקירה עולה כי שורק עלה לרכב ונאבק עם רוצחיו לפני שנדקר למוות סמוך לשער הישיבה בה למד. עם זאת, נשללה אפשרות כי המחבלים ניסו לחטוף את החייל.

החשודים הובלו עם כיסויי עיניים לרכב הצבאי(צילום: דובר צה"ל)

כ-1,500 בני אדם ליוו למנוחות ביום חמישי את שורק, שנטמן בבית העלמין האזרחי בעפרה. האב יואב ספד לו בדמעות: "בעוד ימים אחדים היינו אמורים לחגוג לך 19 ואני חושב על 19 השנים הללו ולא יכול שלא לחייך. לעתים קרובות עמדתי והתבוננתי בך מהצד בפליאה, הייתה לך אישיות כל כך מיוחדת. המתנה שלך יצרה אור וטוב בתוך המשפחה ומחוצה לה. אנו ננסה להוסיף אור וטוב ולהתחזק למרות הכאב".

אחד החשודים מוכנסים לרכב הצבאי, אתמול(צילום: דובר צה"ל)
נעצר במיטתו. נסיר עסאפרה(צילום: אתר רשמי)

בבית משפחת שורק בעפרה קיבלו אתמול קרובים וחברים רבים שהגיעו לנחם. אביו יואב אמר כי הוא מקווה שבנו "עלה השמימה בטהרה ולא מתוך מאבק שנכשל בסופו של דבר עם מי שארב לו שם". האב סיפר כי הם ממתינים לתוצאות הראשוניות של החקירה. "מאוד מקווה שזה כמו שאני מדמיין את זה, שהוא הלך לתומו והותקף מאחור ולא הספיק לראות את הפרצוף הרשע מול העיניים".


(עדכון ראשון: 10/8, 21:41)

דביר שורק(צילום: אתר רשמי, צע)
הכנסת החשודים לרכב צה"ל בעת מעצרם, מתוך התיעוד שפורסם בכלי התקשורת הפלסטיניים(צילום: עיבוד תמונה)
פעילות צה"ל במסגרת המצוד אחר החשודים ברצח דביר שורק בגוש עציון, אתמול(צילום: דובר צה"ל)
החרמת רכב חשוד הכפר בית כחיל שליד חברון, אתמול(צילום: דובר צה"ל)
החרמת רכב חשוד בבית כחיל שליד חברון, זאת במסגרת המצוד אחר המחבלים. אתמול(צילום: דובר צה"ל)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully