המונסון לא הגיע, המאגר התרוקן: עיר של 5 מיליון איש בהודו ללא מים

האגם בעיר צנ'אי התייבש דרמטית בתוך שנה, ולצד העיכוב בגשמים והניהול הלקוי, ניצבים התושבים בפני משבר חמור של ממש. החום בהודו כולה שובר שיאים, כשהחודש נמדדו 50 מעלות ברג'סטן

סוכנויות הידיעות
24/06/2019
צילום: רויטרס, עריכה: עמית שמחה

אחת הערים הגדולות ביותר בהודו, שבה חיים כמעט חמישה מיליון איש, ניצבת בפני משבר מים חמור בשל התייבשות מי המאגר המרכזי שלה. תמונות לוויין שנאספו החודש הראו כי מאגם פוזהל, מקור המים המרכזי של צ'נאי, נותר שבריר בהשוואה לאשתקד.

כמעט כל ארבעת מאגרי המים הרזרביים של העיר התביישו, מה שאומר שכארבעה מיליון תושבים תלויים במים הנשאבים מבארות מאולתרות ושאינם ראויים לשתייה. שירותי המים בעיר צמצמו את האספקה שהם מעניקים ב-40%.

המחסור החל לפני כמה שבועות, והממשלה הותקפה על כך שהיא המתינה לגשמי המונסון הבלתי-צפויים לפני שפעלה. זה כמה שנים כבר שהם מתעכבים, והותירו מיליוני תושבים ברחבי הודו ללא מים כשהם נאנקים מגלי החום ההרסניים שאף גרמו למותם של מאות אנשים. בנוסף לכך, צ'נאי סובלת מפיתוח עירוני לקוי, כך שהמים לא ממוחזרים ומי הגשמים לא נאספים.

לקריאה נוספת:
אונס, רצח וטרור: 40% מחברי הפרלמנט בהודו חשודים בפלילים
תפוחים ושקדים ביוקר: הודו הטילה מכסים על 28 מוצרים אמריקניים
התכנית של ניו דלהי למאבק באונס נשים: נסיעות חינם בתחבורה הציבורית

ממלאים מים בעקבות המחסור בעיר צ'נאי, הודו(צילום: רויטרס)

מוקדם יותר החודש, נמדדו 50 מעלות בעיר צ'ורו שבמדינת רג'סטן, קרוב לשיא של כל הזמנים שנרשם בהודו ב-2016. משרד הבריאות פרסם אזהרות לתושבים במקרה של גלי חום, הכוללות הימנעות משהייה בשמש בשעות הצהריים ומשתיית אלכוהול, תה וקפה. השנה שעברה הייתה השישית הכי חמה אי פעם, כש-11 מתוך 15 השנים החמות ביותר בהודו מאז תחילת המדידות ב-1901 התרחשו מאז 2004. גם התדירות של גלי החום הולכת וגדלה, כחלק ממגמת ההתחממות הגלובלית.

עוד באותו נושא

בלי מים או מזון: זעם בהודו אחרי שפעוט מת בבאר שבה היה לכוד 4 ימים

לכתבה המלאה
תמונות לווין של העיר צ'נאי בהודו ולצידו המאגר, במהלך מחסור במים שפקד את האזור(צילום: רויטרס)
עיר של חמישה מיליון תושבים ניצבת בפני משבר מים חמור. תמונת לווין של העיר צ'נאי והמאגר שלו, הודו(צילום: רויטרס)
  • הודו
  • מונסון
  • רג'סטן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully