פרשת השחיתות בנתניה

מחוסר ראיות: הפרקליטות סגרה את תיק החקירה נגד ראשת עיריית נתניה

פרקליט המדינה שי ניצן הודיע למרים פיירברג על סגירת התיק המתנהל בעניינה. בהודעתו הסביר ניצן כי אף שהתנהלותה של פיירברג אינה הולמת אדם במעמדה, התמונה הריאייתית אינה מספקת להגשת כתב אישום. סגנה שמעון שר יזומן לשימוע. פיירברג: "שמחה שהאמת יצאה לאור"

23/06/2019
צילום: אבי כהן, עריכה: ורד לידני

סגירת תיק החשדות נגד ראשת עיריית נתניה - כל הפרטים:

  • הפרקליטות הודיעה על סגירת התיק נגד מרים פיירברג על שוחד מרמה והפרת אמונים
  • בפרקליטות נימקו: "התמונה הראייתית אינה מספיקה להגשת כתב אישום"
  • סגן ראשת העיר יזומן לשימוע על עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים
  • טרם התקבלה החלטה בעניינים של חשודים נוספים בתיק

פרקליט המדינה שי ניצן הודיע הערב (ראשון) לראש עיריית נתניה מרים פיירברג כי הוא סוגר את התיק נגדה מחוסר ראיות. בד בבד, הודיעה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה כי היא שוקלת להעמיד לדין את סגן ראשת העירייה, שמעון שר, בכפוף לשימוע, בגין עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

פיירברג נחקרה בין היתר בגין חשד לניגוד עניינים בהליכי תכנון ורישוי לטובת מקורביה ולטובתה, במהלך טיפול העירייה במיזמי בנייה שונים. בין המיזמים היה "פרוייקט קורל", בו ראשת העירייה עצמה רכשה קרקע לדירה. פיירברג נחשדה שקיבלה שוחד במסגרת משא ומתן לרכישת שירותי בנייה במסגרת מיזם זה. סגן ראשת העירייה שר, נחקר בחשד שביקש וקיבל טובות הנאה שונות כשוחד מבעלי עניין בתחום הנדל"ן בעיר, מתוקף היותו יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה נתניה.

לקריאה נוספת:
"מינוי פסול": אבי מקורבה של פיירברג מונה למזכיר ועדת הבחירות בנתניה
המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש העיר נתניה בגין שוחד
פיירברג: "מורחים אותי בזפת ונוצות ואסור לי להגיב. מה אני, דרקולה?"

התשתית הראייתית אינה מספקת. פיירברג(צילום: לירון מולדובן )

עם זאת, לאחר סדרת דיונים בראיות ומשמעותן, קבע ניצן כי התמונה הראייתית שהתגבשה אינה מספיקה להגשת כתב אישום בחשדות שנבחנו נגד פיירברג. ניצן, אימץ את עמדת המשנה לפרקליט המדינה (עניינים פליליים) ועמדת המחלקה הכלכלית, שגובשה בתום בחינת ממצאי החקירה בעניינה של ראשת העירייה. לדברי ניצן, אף על פי שהתנהגה שלא כמצופה מאדם במעמדה, אין די ריאיות כדי להגיש כתב אישום.

בעניינו של סגן ראשת העירייה שר, החליט מנהל המחלקה הכלכלית, על דעתו של המשנה לפרקליט המדינה (עניינים פליליים) לזמנו לשימוע. בכתב החשדות שנשלח לרב שר הוצגו לו החשדות לביצוע שורה של עבירות לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. על פי כתב החשדות, ביקש וקיבל סגן ראשת העירייה תרומות למוסדות צאנז מבעלי עניין בנדל"ן בעיר נתניה, כשכיהן שר כיושב ראש וועדת המשנה לתכנון ובנייה בשנים 2016-1998.

עוד באותו נושא

פיירברג שוחררה למעצר בית ותורחק מהעירייה: "בדתה ראיות"

לכתבה המלאה
יזומן לשימוע. שמעון שר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אור רביד, באמצעות סמארטפון של וואווי – Huawei)

על פי כתב החשדות פנה שר לבעלי העניין, בבקשות התרומה, ביודעו שהם הגישו או צפויים להגיש בעתיד בקשות לאישור תכניות בנייה והיתרים לוועדת המשנה ומשכך יתקשו לסרב לבקשותיו לתרומה. כפועל יוצא מבקשותיו של שר, העבירו בעלי העניין למוסדות צאנז למעלה משלושה מיליון שקלים.

סגן ראש העיר: להצר על כך שבקשת צדקה לאחר היא עילה לחקירה פלילית

ראשת העיר, מרים פיירברג-איכר ברכה על החלטת הפרקליטות לסגור את התיק נגדה. "לאחר כשלוש שנים בהן רבצה עננה כבדה על ראשי אני מברכת על ההחלטה הראויה לסגור את התיק, שמחה שהאמת יצאה לאור ומודה על כך לפרקליטות. תודה ענקית לעו"ד נתי שמחוני והצוות המלווה על המקצוענות, המסירות האין סופית,הרגישות, האיכפתיות ועל האמון המוחלט שנתנו בי. תודה למשפחתי האהובה על תעצומות הנפש שגילו והתמיכה בי לאורך השנים הקשות שחוויתי. תודה גם למשפחתי השניה, עובדי עיריית נתניה ותושבי העיר על החיבוק הענק שהעניקו לי והאמון המוחלט שלהם בי ובהתנהלות הישרה וההגונה שלי. אני שמחה להמשיך ולשרת את תושבי העיר נתניה ולתרום לפיתוחה ולשגשוגה של העיר".

עו"ד נתי שמחוני המייצג את פיירברג-איכר אמר כי "גב' פיירברג-איכר שמחה ומברכת על ההחלטה הראויה לסגור את התיק ומודה על כך לפרקליטות. עמדתנו לאורך כל הדרך היתה כי אין כל אמת בחשדות. משכך, סמוכים ובטוחים היינו כי לאחר שהפרקליטות תבחן את הדברים כהוויתם- תגיע היא למסקנה מושכלת כי לא דבק כל רבב בהתנהלותה של הגב' פיירברג-איכר. כמי שהקדישה את מרבית שנותיה לעשייה ציבורית ברוכה ומשרתת נאמנה וביושרה את העיר נתניה כראש עיר מזה למעלה משני עשורים , תמשיך גב' פיירברג - איכר לעשות למען תושביה באהבה ובגאון".

עו"ד עמית חדד המייצג את שמעון שר, סגנה של פיירברג שיזומן לשימוע מסר בתגובה להחלטת הפרקליטות כי "לאחר 12 ימים במעצר, לאחר מאות שעות חקירה, ולאחר שהופנו נגד הרב חשדות שונים ומשונים שאין ביניהם לבין המציאות דבר, נותר כתב חשדות שעוסק בפנייה של הרב שר לאנשי עסקים בבקשה שיתרמו לבית יתומות, לבית חולים, ולמוסדות חסד אחרים, והכל מבלי שהוא קיבל עבור כך דבר. יש להצר על כך שאנו חיים בתקופה שבה בקשת צדקה לאחר היא עילה לחקירה פלילית. מכל מקום, אין לנו ספק שבסופו של דבר ולאחר שנשמיע את טענותינו בשימוע לא יישאר דבר מהמיוחס לרב שר".

(עדכון ראשון: 18:15)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully