פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "אין קשר לשדה דב": שיבושים בנתב"ג עקב מחסור בכוח אדם

   ברשות שדות התעופה טענו כי עובדים דיווחו על מחלה ולא הגיעו לעבודתם כאות הזדהות עם המאבק נגד סגירת שדה דב. עם זאת, בוועד העובדים הכחישו את הטענה. לקראת תקופת הטיסות העמוסה בקיץ, ברשות מזהירים מפני מחסור בכוח אדם

   "אין קשר לשדה דב": שיבושים בנתב"ג עקב מחסור בכוח אדם
   צילום: קובי נתן, עריכה: טל רזניק

   ועד עובדי רשות שדות התעופה הודיע הבוקר (חמישי) כי בעקבות מחסור בכוח אדם ייתכנות שיבושים בלוח הטיסות. לקראת תקופת הטיסות העמוסה בקיץ ובחגים קיימת עלייה במספר הטיסות, אך בנמלי התעופה אין מספיק כוח אדם, לרבות פקחי טיסה.

   ברשות שדות התעופה טענו כי עובדים דיווחו על מחלה ולא הגיעו לעבודתם כאות הזדהות עם המאבק נגד סגירת נמל התעופה שדה דב בתל אביב. עם זאת, בוועד העובדים הכחישו את הטענה. "לכל התוהים אין קשר לפינוי שדה דב. אלא אם הכוונה היא שעוד טיסות יצאו מנתב"ג בעת מחסור בכוח אדם", מסרו בוועד.

   לקריאה נוספת בנושא
   "ניתוק אכזרי מהמרכז": מאות מחו מול בית רה"מ נגד סגירת שדה דב
   דרך עגלות הנוסעים, בעזרת עובדי קבלן: כך הבריחו מסתננים בנתב"ג
   בעקבות סכסוך עבודה: בוטלו טיסות בין נתב"ג לאילת

   שדה תעופה, נתב"ג (ראובן קסטרו)
   תקופת הטיסות העמוסה בפתח. נתב"ג (צילום: ראובן קסטרו)

   ביום שני הפגינו מאות תושבי אילת מול בית ראש הממשלה בירושלים במחאה על סגירת שדה דב. המפגינים אחזו בשלטים ועליהם נכתב: "לא סוגרים את שדה דב צינור החמצן של אילת" ו"תושב אילת זה לא שם הדבר הזה נושם". עוד נשמעו קריאות נגד המהלך המתוכנן ומובילו ראש הממשלה בנימין נתניהו כשחלק מהמוחים צעקו: "ביבי הביתה".

   במקביל, ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, הודיע כי הוא עוזב את הליכוד בעקבות סגירת שדה דב. "עבורי ועבור תושבי אילת מדובר בשעת חירום", אמר. "אנחנו קוראים לראש הממשלה לגלות אחריות ולדחיות את רוע הגזרה. לעצור את הגרזן שרוצים להנחית שיחסל את העיר אילת, מדובר במהלך שמתעמר באזרחי אילת. שאומר לכו תשרתו בדרום הרחוק ואז זונח אותם לאנחות".

   הפגנת תושבי אילת נגד סגירת שדה דב (מערכת וואלה! NEWS , קובי נתן)
   הפגנת תושבי אילת במחאה על סגירת שדה דב, השבוע (צילום: קובי נתן)