פסילה של 15 שנה: ונצואלה אסרה על גוואידו לכהן במשרה ציבורית

המבקר הפיננסי במדינה טען כי נמצא חוסר עקביות בפירוט הכנסותיו והוצאותיו של מנהיג האופוזיציה, שהכריז על עצמו כנשיא זמני בגיבוי ארה"ב. עם זאת, כמי שאינו מכיר בלגיטימיות של שלטונו של מדורו, גוואידו אינו צפוי לציית להחלטה

סוכנויות הידיעות
28/03/2019
צילום: רויטרס, עריכה: שניר דבוש

השלטון בוונצואלה אסר היום (חמישי) על מנהיג האופוזיציה חואן גוואידו לכהן במשרה ציבורית למשך 15 שנים, משך הזמן המקסימלי האפשרי על פי חוק. המבקר הפיננסי במדינה אלביס אמורוסו אמר כי בהצהרותיו הפיננסיות האישיות של גוואידו נמצא "חוסר עקביות", בטענה שההוצאות שלו לא תאמו את הכנסותיו.

גוואידו הכריז על עצמו כנשיא הזמני של ונצואלה בחודש ינואר, בטענה שניצחונו של הנשיא ניקולס מדורו בבחירות בשנה שעברה היה לא לגיטימי. במהלך זה, גוואידו זכה לגיבוי מצד ארצות הברית ומדינות רבות באירופה ובאמריקה הלטינית. מנגד, רוסיה וסין מגבות את מדורו והראשונה אף שלחה למדינה שני מטוסים עם מאה חיילים בתחילת השבוע.

עוד בוואלה! NEWS:
סעודיה שחררה פעילות למען זכויות נשים שתוארו כבוגדות
"לא מעצים נשים": מחוות החיג'אב של ניו זילנד עוררה סערה
בנגלדש: ילדה תינוק, אך גילתה שהיא בהריון נוסף - ברחמה השני

ההחלטה תיכנס לתוקף אחרי סיום תפקידו כיו"ר האסיפה הלאומית. גוואידו(צילום: רויטרס)

ההחלטה החדשה לאסור על גוואידו להחזיק בתפקיד ציבורי תיכנס לתוקף אם ינסה להתמודד אחרי סיום כהונתו בתפקידו הנוכחי כיו"ר האסיפה הלאומית. עם זאת, כמי שלא מכיר בסמכותו הלגיטימית של מדורו, גוואידו אינו צפוי להכיר בהחלטה או לציית לה.

בשבוע שעבר נעצר ראש הסגל של גוואידו, רוברטו מררו, באשמת טרור. שר הפנים של ונצואלה נסטור רברול טען כי שירותי המודיעין מצאו בפשיטה בביתו של מררו "כלי נשק וכסף זר". בתגובה, טען מנהיג האופוזיציה שמדובר במעצר לא חוקי ובלתי חוקתי ושהממצאים בביתו של מררו הושתלו שם במכוון.

עוד באותו נושא

רוסיה משיבה לטראמפ: נוכחותנו בוונצואלה לא מאיימת על אף אחד

לכתבה המלאה
גוואידו טוען ששלטונו לא לגיטימי. מדורו(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully