וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הותר לפרסום: אתי כרייף היא השופטת החשודה בפרשת אפי נוה

13.3.2019 / 16:18

כרייף היא השופטת החשודה שקיימה יחסי מין עם יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר בתמורה לקידום מינויה לכס השיפוט. עורכת דין נוספת חשודה שניצלה את קרבתה לנוה כדי שיפעל לקידום בעלה - אולם הדבר לא יצא לבסוף לפועל. סנגורה של השופטת: "לא נפל רבב בהתנהלותה"

צילום: יותם רונן, עריכה: ניר חן

בית המשפט העליון קיבל היום (רביעי) באופן חלקי את בקשת עיתון "הארץ" והורה על הסרת צו איסור הפרסום שמתייחס לשמה של שופטת בית משפט השלום בנתניה, אתי כרייף, החשודה במתן טובת הנאה ליו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, עו"ד אפי נוה.

בהחלטה צוין כי מאז שהוצא צו איסור הפרסום, המשטרה שינתה את עמדתה והסירה את התנגדותה לביטול הצו. בנסיבות אלו, נקבע כי עקרון היסוד של פומביות הדיון מצדיק את הסרת צו איסור הפרסום לגבי שמה של השופטת, נוכח משקלם המצטבר של מספר נימוקים: העניין הציבורי המיוחד בפרסום הפרשה, הנובע ממיהות החשודה - המכהנת כשופטת, ומהות החשד - המתייחס טוהרהמידות בהליכי מינוי שופטים; חלוף הזמן מאז נחשפה הפרשה; ופרסומים ברשתות החברתיות שיצרו חרושת של שמועות וגוזמאות.

לקריאה נוספת:
עשרות מיליונים בשנה: לשכת עורכי הדין מסדירה את חלוקת הבוררויות
במקום אפי נוה: אבי חימי יכהן כראש לשכת עורכי הדין עד יוני
כניסה לישראל שלא כחוק: נפתח משפטם של אפי נוה ובת זוגו

פרשת אפי נוה | אתי כרייף. אתר הרשות השופטת, אתר רשמי
אתי כרייף/אתר רשמי, אתר הרשות השופטת

כרייף, בת 44 חשודה כי קיימה יחסי מין עם נוה וזאת בתמורה לקידום מינויה לכס השיפוט. היא למדה משפטים במכללה האקדמית למשפטים בנתניה, וב-2008 השלימה תואר שני בתחום באוניברסיטת בר אילן. מ-2003 עד 2016 עבדה כעורכת דין במשטרת ישראל, ובתפקידה האחרון כיהנה כסגן ראש שלוחת תביעות זבולון. היא נבחרה על ידי הוועדה לבחירת שופטים ביוני 2016, ברוב של שמונה חברי וועדה מול אחד שהתנגד.

בדיון הארכת מעצרו של נוה, ציין סנגורו, עו"ד בעז בן צור, כי נוה כלל לא היה חבר וועדה בעת שכרייף נבחרה. נציג המשטרה בדיון, רפ"ק עודד אררה, ציין כי על פי הראיות שבידי המשטרה לנווה הייתה השפעה על חברי הוועדה, ובלשונו - "רוחו נחה על הוועדה".

עו"ד עדי כרמלי, סנגורה של עורכת הדין ששמה לא הותר לפרסום, מסר כי "ככל המדובר במרשתי, מדובר בהחלטה שקולה וראויה שכל אזרח במדינה ראוי שיברך עליה", אמר. "זכויות חשודים חשוב שישמרו וחזקת החפות חיה ובועטת. אני משוכנע כי לא דבק רבב בהתנהלות מרשתי וחקירת המשטרה תוכיח זאת". עוד הוסיף כי "טוב עשה בית המשפט כשקבע שנקודת האיזון יכול ותשתנה באם יוגש כתב אישום - דבר שלהערכתנו לא יקרה".

עוד באותו נושא

"פשפשו בכל פינה בחייו": תביעת המיליונים של אפי נוה נגד שטייף

לכתבה המלאה
בכיר במערכת המשפט במהלך הארכת מעצרו בבית משפט השלום, ת"א 16 בינואר 2019. ראובן קסטרו
אפי נוה/ראובן קסטרו

עו"ד אופיר סטרשנוב, ממשרד כהן-סטרשנוב-לונדון, פרקליטה של השופטת, מסר בתגובה כי "כבוד השופטת כרייף נקלעה, שלא באשמתה, לקרב ענקים בין גורמים שונים במערכת המשפט והקשר בינה לבין אפי נוה היה קשר חברי בלבד ואינו קשור למינויה כשופטת. מדובר בשופטת מצטיינת מקצועית, חרוצה, יסודית וישרה, הזוכה לשבחים רבים על עבודתה המקצועית בעת כהונתה כשופטת ולפני כן בעבודתה רבת השנים במשטרת ישראל. לא בכדי שמונה חברי הועדה למינוי שופטים ובהם נשיאת בית המשפט העליון בחרו בה לכהונה. השופטת כרייף משוכנעת כי חקירת המשטרה תוכיח כי לא נפל כל רבב בהתנהלותה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully