השחתת בית הכנסת: מסתמן רקע פלילי; נבדק - פריצה שהסתבכה

מספר כיווני חקירה נבדקים בעקבות הפריצה והשחתת בית הכנסת בשכונת קריית יובל בירושלים, במהלכה ארון הקודש נחתך, ספרי תורה הושחתו וחפצים רבים נעקרו. מפקד מחוז ירושלים קיים הערכת מצב והורה להקצות משאבים והאמצעים לחקירה כדי להוביל למעצר החשודים

עריכה: שניר דבוש

חקירת הפריצה והשחתת בית הכנסת "שיח ישראל" הלילה (שלישי) בשכונת קריית היובל בירושלים נמשכת ובשלב זה מסתמן כי הרקע הוא פלילי. בין היתר נבדק אם מדובר בניסיון שוד שהפך למעשה ונדליזם, וזאת בגלל שהכספת נפרצה.

מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי קיים הערכת מצב עם סגל הפיקוד וגורמי החקירה, ובסיומה החליט להעביר את תיק החקירה ליחידה המרכזית של המחוז. הלוי הורה להקצות משאבים ואמצעים לחקירה כדי להוביל למעצר החשודים.

עוד בוואלה! NEWS:
הכי הרבה סרטן, הכי מעט סוכרת: דוח פערי הבריאות בערי ישראל
ארה"ב הטילה סנקציות על ונצואלה: "כל האופציות על השולחן"
עבירות בטיחות ושוחד: בעלי חברות כוח אדם בענף הבנייה נעצרו

עוד באותו נושא

"מזכיר תקופות אפלות בהיסטוריה": בית כנסת הושחת בירושלים

לכתבה המלאה
ספר תורה שהושחת. בית הכנסת בקריית יובל (צילום: TPS, אסתי דזיובוב/TPS)

כוחות משטרה שהגיעו למקום מצאו כי ארון הקודש נחתך, ספרי תורה הושחתו וחפצים רבים נעקרו ממקומם. כמו כן, על רצפת בית הכנסת נשפך חומר ניקוי. הפורצים זרעו הרס בבית הכנסת, וככל הנראה לא נגנב דבר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב בתגובה בחשבון הטוויטר שלו כי הוא "מזועזע מחילול בית הכנסת. על המשטרה למצוא מיד את האחראים לכך כדי למצות איתם את הדין". ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, מסר בתגובה כי "הבוקר התוודענו למקרה מזעזע של חילול בית כנסת והשחתת ספרי תורה. אירוע חמור שמזכיר תקופות אפלות של העם היהודי, לא ניתן לפשעים כאלה להתרחש בימינו".

בית הכנסת שהושחת הלילה. קריית יובל, ירושלים (צילום: TPS, אסתי דזיובוב/TPS)
בית הכנסת שהושחת הלילה. קריית יובל, ירושלים (צילום: TPS, אסתי דזיובוב/TPS)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully