תמונות הלווין חושפות: הנזק שנגרם מהתקיפה הישראלית בסוריה

המחסנים האיראנים שהותקפו בדמשק נראים בתמונות הלווין כשהם הרוסים, כשבנוסף הושמדו טילי ותותחי פנטסיר ומכ"מ. "בית הזכוכית" האיראני שממנו מנהל כוח קודס את הלחימה - לא ניזוק אך נותר ריק מאדם. לפי הדיווחים לפחות 21 אנשים בהם 12 אנשי משמרות המהפכה נהרגו בתקרית

22/01/2019
צילום: דובר צה"ל

דוח מודיעין של חברת ISI חושף הערב (שלישי) את תוצאות הנזק שנגרם מהתקיפה הישראלית בסוריה בלילה שבין ראשון לשני, שממנה לפי הדיווחים נהרגו 12 מאנשי משמרות המהפכה של איראן. בין היעדים שהותקפו היו אתרים לאחסון אמצעי לחימה ובמרכזם אתר בנמל התעופה הבינלאומי בדמשק, אתר מודיעין איראני ומחנה אימונים איראני.

מתמונות הלוויין שצולמו נראים המחסנים האיראנים כשהם הרוסים ומערכות הגנה רוסיות מסוג פנטסיר (טילי קרקע אוויר משולבת בתותחים נגד טילים וכלי טיס, א"ב) ומכ"מ שהושמדו ונהרסו בתקיפת חיל האוויר הישראלי. המפקדה הכללית האיראנית בסוריה המכונה "בית הזכוכית" שממנה מנהל כוח קודס את הלחימה - לא נפגעה אולם נותרה ריקה מאנשים.

עוד באותו נושא בוואלה! NEWS:
איראן אחרי התקיפה בסוריה: נערכים למערכה המכרעת להשמדת ישראל
מחסני טילים, אתר מודיעיני ובסיס איראני: יעדי התקיפה בסוריה
אחרי הירי לישראל: צה"ל תקף מטרות איראניות בשטח סוריה

עוד באותו נושא

דיווח: 12 אנשי משמרות המהפכה נהרגו בתקיפות של ישראל בסוריה

לכתבה המלאה
המחסנים האיראנים הרוסים מתקיפת צה"ל בדמשק(צילום: אתר רשמי, (צילום: ImageSat International (IS)

לפי הארגון הסורי לזכויות אדם לפחות 21 בני אדם נהרגו בתקיפה הישראלית בסוריה. צבא רוסיה, המגבה את משטרו של בשאר אסד, אמר אתמול כי רק ארבעה חיילים סורים נהרגו בתקיפות חיל האוויר שהגיעו בתגובה לשיגור הרקטה לרמת הגולן.

בזמן תקיפות חיל האוויר, שיגר צבא סוריה עשרות טילי קרקע-אוויר על אף אזהרות שהעביר צה"ל. בתגובה הותקפו גם סוללות נ"מ. איראן ממעטת להתייחס לאבדות שלה בסוריה, שם היא מסייעת למשטרו של בשאר אסד דרך יועצים צבאיים ומיליציות שיעיות.

סוללת הטילים שהושמדה בשדה התעופה בדמשק בתקיפת צה"ל(צילום: אתר רשמי, (צילום: ImageSat International (IS)

המתקפה של ישראל נגד מטרות איראניות בסוריה הייתה הנרחבת ביותר מאז מאי אשתקד, אחרי שיגור עשרות רקטות לרמת הגולן. ראש הממשלה בנימין נתניהו הזהיר אתמול את טהראן מהמשך ניסיונותיה לפגוע בישראל.

במהלך טקס פתיחת שדה התעופה על שם אילן ואסף רמון אתמול, התייחס נתניהו לתקיפה בסוריה, ואמר כי "אנו פועלים נגד איראן ונגד הכוחות הסורים שמסייעים לתוקפנות האיראנית. מי שמנסה לפגוע בנו - אנו פוגעים בו. מי שמאיים להשמיד אותנו יישא במלוא האחריות".

תיעוד סוללת הטילים שהושמדה בתקיפת צה"ל(צילום: אתר רשמי, (צילום: ImageSat International (IS)
תיעוד סוללת הטילים שהושמדה בתקיפת צה"ל(צילום: אתר רשמי, (צילום: ImageSat International (IS)
בית הזכוכית לא ניזוק אך נותר ריק מאנשים(צילום: אתר רשמי, (צילום: ImageSat International (IS)
חיילי צה"ל, בעמדת תצפית בהר בנטל בגולן, אתמול(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully