הפגנות בגבול הרצועה: מטענים הושלכו לעבר כוח צה"ל; אין נפגעים

כעשרת אלפים פלסטינים הגיעו לגדר מתוכם 240 נפצעו. הפלסטינים דיווחו על שני קטינים שנפצעו קשה. מטעני חבלה הושלכו לעבר חיילים, ללא נפגעים. ההפגנות התקיימו על רקע המשך מאמצי ההסדרה והפיוס הפנים-פלסטיני

31/08/2018
אתר רשמי

כעשרת פלסטינים הפגינו היום (שישי) בחמישה מוקדים לאורך גבול רצועת עזה, במסגרת ההפגנות המתקיימות מדי שבוע בארבעת החודשים האחרונים. במהלך ההפגנה הושלכו מטעני חבלה לעבר כוחות צה"ל, אך לא היו נפגעים באירועים אלה. 240 פלסטינים נפצעו ומתוכם82 פונו לבתי החולים.

לפי דיווחים פלסטיניים, בין הפצועים נמנים חובשת ונער מתחת לגיל 18 שנפצעו באורח קשה. בנוסף לכך, הפלסטינים פרסמו תמונה של רחפן שלטענתם שייך לצה"ל ושימש אותו להטלת רימוני גז מדמיע.

עוד בוואלה! NEWS:
בצה"ל נערכים לירי רקטות בפתח שנת הלימודים - אם ההסדרה תיכשל
אחרי פיצוץ במו"מ עם האוצר: מעונות היום צפויים לשבות בראשון
שלושה מקרי רצח בלילה אחד - אפס עצורים: "החברה הערבית מדממת"

רחפן שלטענת הפלסטינים שימש את צה"ל להטלת רימוני גז מדמיע(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

ההפגנות נערכו על רקע המגעים להסדרה ברצועה המתקיימים בתיווך מצרים ושליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלאדנוב. בשבוע הבא אמור יו"ר הרשות הפלסטינית להתייחס לתהליך הפיוס והדעות חלוקות ברשות האם לפוצץ את המשא ומתן או להציב רף חדש להבנות עם חמאס.

על פי הדיווחים ההסכמים היו אמורים לכלול התחייבות מצד הפלסטינים להפסקת טרור ההצתות ושיגורי הרקטות לעבר ישראל. ראשי חמאס ופתח החליפו האשמות סביב נסיבות כישלון השיחות עד כה.

מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סינוואר הבהיר כי עדיין אין נוסח סופי להסכם ההסדרה. בשיחה שקיים עם כתבים שיגר סינוואר מסר גם לאבו מאזן: "אם הרשות הפלסטינית תטיל סנקציות על רצועת עזה, זאת תהיה שבירת כללי המשחק - ונגיב בהתאם".

עוד באותו נושא

דיווח: ארצות הברית תבטל את המימון לארגון אונר"א

לכתבה המלאה
מטען חבלה הושלך היום לעבר כוח צה"ל. הפרות סדר, החודש(צילום: רויטרס)

מוקדם יותר היום דווח ב"וושינגטון פוסט" כי ממשל טראמפ החליט לבטל את המימון לתכניות האו"ם המיועדות לפליטים פלסטינים (אונר"א), וזאת כחלק מההחלטה להשקיע כספים רק במקומות שעולים בקנה אחד עם המדינות האמריקנית. הבית הלבן מעוניין להודיע על הפחתה דרמטית של מספר הפליטים בהם מכירה ארצות הברית, כדי "להוריד את זכות השיבה מן השולחן, כפי שטראמפ אמר שהוריד את ירושלים משולחן המשא ומתן כאשר הכיר בה כבירה".

בשבוע שעבר הודיעה מחלקת המדינה על קיצוץ של יותר מ-200 מיליון דולר בסיוע לפלסטינים בתום בחינת המימון למיזמים בגדה המערבית וברצועת עזה. "בעקבות בחינה מחדש, ובהוראת הנשיא, אנחנו נעביר למקום אחר יותר מ-200 מיליון דולר שהוקצו במקור לתכניות בגדה המערבית ובעזה", נכתב בהודעת מחלקת המדינה.

(עדכון ראשון: 19:15)

  • הפגנות
  • רצועת עזה
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully