אחרי 8 חודשים: עהד תמימי שהורשעה בתקיפת חייל שוחררה מהכלא

הנערה הפלסטינית מנבי סאלח שתועדה מכה קצין בפתח ביתה שוחררה מכלא שרון, והודתה למי שעמד לצדה. בקשתה לשחרור מוקדם נדחתה בין היתר בשל חוות דעת על "האידיאולוגיה הקיצונית בה היא מחזיקה". אמה ובת דודתה הורשעו אף הן בתקיפה ובסיוע לתקיפה

שלומי גבאי ומאיה הורודניצ'אנו
29/07/2018
צילום: שלומי גבאי

הנערה הפלסטינית עהד תמימי, שהורשעה בתקיפת חייל, שוחררה הבוקר (ראשון) בתום שמונה חודשי מאסר. לאחר שחרורה מכלא השרון היא הועברה מאחריות שירות בתי הסוהר לאחריות הצבא. כשהגיעה לביתה בנבי סאלח שבדרום השומרון, אמרה כי היא "אוהבת את כל מי שעמד לצדה".

תמימי נעצרה בדצמבר אשתקד לאחר שתועדה סוטרת לקצין ובועטת בו בעימותים בנבי סאלח, כשלצדה אמה וצעירות נוספות. היא הורשעה במסגרת הסדר טיעון והודתה גם בשני אישומים נוספים של הפרעה לחייל והסתה. עורכת דינה של תמימי, גבי לסקי, אמרה הבוקר כי "עהד שהתה בכלא מסיבות פוליטיות, ולא בגלל עניינים משפטיים. מעצר קטינים שמתנגדים לכיבוש זה לא מה שיביא לביטחון בישראל".

בנוסף אליה הורשעו גם אמה, נרימאן תמימי, ובת דודתה, נור תמימי. נרימאן תמימי הורשעה בעבירות של הסתה, הפרעה לחייל וסיוע לתקיפת חייל, והוטלו עליה שמונה חודשי מאסר וקנס בסך 6,000 שקל. נור תמימי הורשעה בעבירה של תקיפת חייל, והוטלו עליה מאסר בפועל החופף את תקופת מעצרה, מאסר מותנה וקנס בסך 2,000 שקל. האם נריאן שוחררה אף היא היום מהכלא.

עוד בוואלה! NEWS:
דניאל נפצע בתאונה בת"א: "ניסיתי לצעוק לאילון שיציל את עצמו"
"לקחתי את התפילין - ונמלטתי": עדות מתוך האש במלון בירושלים
"לא נפרדו גם במוות": תאומות שנעלמו בשריפות ביוון אותרו מחובקות

הורשעה בתקיפת חייל, הפרעה לחייל והסתה. תמימי, הבוקר(צילום: רויטרס)

בחודש שעבר דחתה ועדת השחרורים את בקשתה של עהד לשחרור מוקדם. זאת, בין היתר בשל חוות דעת של שב"כ לפיה לתמימי פוטנציאל סיכון גבוה בהינתן הרעיונות שהשמיעה בעבר ולנוכח המצב הביטחוני. "הדברים שהיא השמיעה בנושא מלמדים על האידיאולוגיה הקיצונית בה היא מחזיקה. ביחד עם המצב הביטחוני השורר בשטח, מלמדים על פוטנציאל מסוכנות שלה אם תשוחרר שחרור מוקדם", נמסר משב"כ. כמו כן, בקשתה נדחתה מאחר שלא הביעה חרטה.

(עדכון ראשון 06:09)

עוד באותו נושא

נדחתה בקשת עהד תמימי לשחרור מוקדם: "בעלת אידיאולוגיה קיצונית"

לכתבה המלאה
מתוך התיעוד שבו נראית תמימי תוקפת קצין צה"ל(צילום: מערכת וואלה! NEWS, עריכה: תום זואילי)
הרכב איתו הובלה תמימי אל מחוץ לכלא, הבוקר(צילום: מערכת וואלה!, שלומי גבאי)
משפחת תמימי, הבוקר(צילום: רויטרס)
  • עהד תמימי
  • נבי סאלח

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully