בדרך האחרונה של ילדיהם: הורי הנספים חזרו לנחל שלקח מהם הכול

חודשיים אחרי האסון בנחל צפית בו נספו עשרה נערים, יצאו חניכי המכינה ששרדו את השיטפון למסע במסלול הטיול יחד עם הורי חבריהם שלא שבו. "זה עצב מהול בשמחה שאני עומד פה ולא במקום אחר", סיפר נער ששרד

צילום: שי מכלוף, עריכה: נועה לוי ותום זואילי

חודשיים עברו מאז האסון בנחל צפית שבו נהרגו תשע חניכות וחניך במכינת "בני ציון". חודשיים שבהם הורי הנספים שמעו מאלו ששרדו את האסון כיצד הצליחו להינצל מהשיטפון, וראו את חבריהם נסחפים אל מותם. הניצולים סיפרו להוריהם של גלי בללי, רומי כהן, מעיין ברהום, אילן בר שלום, צור אלפי, שני שמיר, עדי רענן, אלה אור, יעל סדן ואגם לוי דקה אחר דקה מה התרחש באותו יום נוראי.

חלק מההורים הגיעו לסיור מקדים בשעות הבוקר ולאחר מכן הגיעו השאר. יחד נכנסו ההורים והנערים לנחל, והלכו לאורך מסלול הטיול שנקטע כשהשיטפון הגיע. בזמן שהניצולים וההורים נמצאים בנחל, בר קורץ ובתה שרי חיכו בקצה המסלול. בגלל מצבה הגופני של שרי הן לא יכלו לצעוד בנחל.

עוד בוואלה! NEWS:
חודשיים אחרי האסון: הניצולים ממכינת "בני ציון" יסיירו בנחל צפית
"זיהינו מיד את החולצה של אילן": השריד של ההרוגה מאסון המכינה
מסתמן: מועצת המכינות תמליץ לסגור את "בני ציון" לאחר אסון השיטפון

עוד באותו נושא

"הכל פסטורלי ושקט": ניצולי האסון בערבה שבו עם הוריהם לנחל צפית

לכתבה המלאה
ההורים והילדים בסיור בנחל, השבוע (צילום: שי מכלוף)

גם אחרי חודשיים בר ואמה עדיין לא מעכלות את מה שקרה. "הכול היה נראה פסטורלי ושקט", הן אומרות. "זה לא מעיד על מה שקרה פה לפני חודשיים". "זה עצב מהול בשמחה שאני עומד פה ולא במקום אחר, זה היה מסלול קשה", הוסיף רוני חסיד, שבנו ניצל מהאסון. "ראינו מה הם עברו, רציתי לראות מה הבן שלי עבר, כל מה שהוא סיפר לי ראינו".

לאחר שעברו את המסלול של הנערים ערכו הורי הילדים שניצלו טקס מרגש לזכר חבריהם. חסיד, עם דמעות בעיניו, קרא את תפילת אל מלא רחמים לזכר הנספים באסון, בזמן שחניכי המכינה הדליקו נרות זיכרון לעשרת חברותיהם וחברם שלא שרדו את המסע.

חניכי המכינה מדליקים נרות זיכרון בנחל (צילום: שי מכלוף)

לוואלה! NEWS נודע כי בקרב משפחות הנספים נמתחה ביקורת על סיור ניצולי האסון ומשפחותיהם בנחל. "הסיור עלול לפגוע קשות באיכות העדות של הניצולים לכשיידרשו להעיד על האירועים בבית המשפט", אמרו. עוד נודע כי גורמי החקירה דרשו מכל הניצולים ומשפחות הנספים להעביר לידם כל סרטון או תיעוד מהמסע שהסתיים באסון.

(צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)
הסיור בנחל צפית (צילום: שי מכלוף)
משתתפי הסיור, השבוע (צילום: שי מכלוף)
נחל צפית, השבוע (צילום: שי מכלוף)
הצועדים בנחל, השבוע (צילום: שי מכלוף)
צוותי חילוץ מחפשים אחר ניצולים בנחל צפית, באפריל (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות כבאות והצלה)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully