האיום החדש של חמאס: בלוני תבערה המגיעים לטווח של 40 ק"מ

בארגון הציגו סרטון שבו נראים בלונים משופרים לטענתם ובמטכ"ל אישרו להרחיב את גיוס כבאי פיקוד העורף המוצבים באוגדת עזה ל-27 צוותים הפועלים לצד כבאים אזרחיים. בימים האחרונים הגיעה תדירות ההצתות באזור גבול הרצועה ל-32 שריפות ביממה

מערכת וואלה! חדשות
עריכה: ליר שפיגלר

אגף המבצעים במטה הכללי של צה"ל אישר להרחיב את גיוס המילואים של כבאי פיקוד העורף ל-27 צוותים ברחבי אוגדת עזה, על מנת להתמודדות ביעילות עם עפיפוני ובלוני התבערה משטח הרצועה. זאת, ברקע איומי חמאס להרחיב את הטווח שאליו הם משוגרים עד ל-40 קילומטרים. בכל צוות ישנם בין ארבעה לחמישה חיילים וכן רכב כיבוי.

בארגון טענו בסרטון שפרסמו אתמול כי ברשותם בלונים מיוחדים שבכוונתו להפריח אל שטח ישראל ולהצית מוקדי שריפות באזורים חדשים בעורף ישראל. בשבוע האחרון התרחב היקף ההצתות באמצעות בלונים וצה"ל הפעיל נגדם מכ"מים לאיתור עפיפונים, רחפנים מיירטים ומנטרלים, ואף הקים חמ"ל מיוחד וגייס צוותי כיבוי אזרחיים וצבאיים של פיקוד העורף.

עוד בוואלה! NEWS:
שני מחבלים ניסו לחדור מדרום הרצועה; צה"ל הגיב בירי פגזים
תקרית הירי בגבול עזה: הנער הפלסטיני פונה לביה"ח ברזילי כשעליו תחמושת
חמאס נותן את הקצב בריקוד הקבוע בעזה - אך לא בטוח לאן להוביל

טוב לדעת (מקודם)

האם בי-קיור לייזר באמת עוזר לכאבים? זו האמת

לכתבה המלאה
ילדים בעזה אוחזים בבלוני ובשלטי תעמולה, אתמול (צילום: מערכת וואלה! NEWS)

גורמים בפיקוד העורף דיווחו כי השילוב בין הגורמים השונים מסייע מאוד להשתלט על האש שבימים האחרונים הגיעה לשיא של 32 מוקדים ביממה אחת. כדי להיערך ביעילות רבה יותר לקראת האפשרות שחמאס יממש את איומיו בשבועות הקרובים הוחלט באגף המבצעים במטכ"ל לגייס צוותי מילואים נוספים של כבאים "כתומים", של פיקוד העורף, שיפעילו כבאיות חדשות שנרכשו בשנים האחרונות וכן נגררים שעליהם ציוד כיבוי קטן אך יעיל.

כבאי באזור נתיבות, בתחילת החודש (צילום: ניב אהרונסון) (צילום: ניב אהרונסון)
שריפה ביער בארי, השבוע (צילום: אתר רשמי)

לדברי גורמים בפיקוד דרום "המהלך הראשון כלל גיוס צוותים בודדים של כבאים כתומים לפני כשבועיים. אחרי שראינו שמדובר במהלך מאוד יעיל הוחלט לגייס בשלב השני 15 צוותים. על רקע התגברות ההצתות והעומס על הצוותים הקיימים כמו גם הרחבת טווחי הפעולה של חמאס עקב שימוש בבלונים ועפיפונים גדולים יותר הוחלט להמליץ על גיוס צוותי כבאים כתומים נוספים".

פעילים פלסטינים בעזה מכינים עפיפוני תבערה להפרחה לשטח ישראל (צילום: צילום מסך)

באגף המבצעים במטכ"ל אישרו את גיוס צוותי המילואים הנוספים על מנת להגיע ל-27 צוותים. אלה, התגייסו לפני ימים אחדים ועברו רענון והכשרה על הציוד החדש בטרם נפרסו בשטח. כבר הבוקר פועלים ברחבי אוגדת עזה והסביבה הצוותים החדשים, לצד צוותי כיבוי האש האזרחיים שהגיעו מרחבי הארץ. גורם צבאי אמר לוואלה! NEWS כי בימים הקרובים תתקיים הערכת מצב בנושא, על מנת לשקול גיוס צוותים נוספים.

צוותי כיבוי אזרחיים באזור גבול הרצועה, השבוע (צילום: רפי בביאן) (צילום: מערכת וואלה! NEWS, רפי בביאן)
שריפה באזור הנגב המערבי, בתחילת השבוע (צילום: רפי בביאן) (צילום: מערכת וואלה! NEWS, רפי בביאן)
כבאים באזור נתיבות (צילום: ניב אהרונסון) (צילום: ניב אהרונסון)
שריפות באזור נתיבות, בתחילת החודש (צילום: ניב אהרונסון) (צילום: ניב אהרונסון)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully