פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הפלסטינים: נער שנפצע בניסיון חדירה לישראל מירי טנקים מת מפצעיו

   על פי הדיווחים הנער נפצע במהלך ניסיון לחצות את גדר המערכת באזור רפיח ומת בהמשך מפצעיו. דובר צה"ל מסר כי בתקרית זיהה כוח שריון את ניסיון החדירה וירה לעבר שני חשודים. עוד נמסר כי בנקודת חציית הגדר נמצאו בקבוקי תבערה

   הפלסטינים: נער שנפצע בניסיון חדירה לישראל מירי טנקים מת מפצעיו
   עריכה: שניר דבוש

   נער פלסטיני בן 17 שנפצע הבוקר (חמישי) מירי פגזי טנקים של צה"ל במהלך ניסיון חדירה סמוך לגבול עם עזה מת בבית חולים בשטח הרצועה. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי הנער הוא עבד אל-פתאח אבו עזום, תושב רפיח. צעיר נוסף שניסה לחצות את הגדר נפצע אף הוא בתקרית.

   הבוקר הודיע דובר צה"ל כי כוח שריון סיכל לפנות בוקר ניסיון חדירה בדרום הרצועה, בגזרת רפיח. על פי ההודעה שני פלסטינים שהתקדמו בזחילה אל עבר גדר המערכת במקום זוהו כשהם מנסים לחצות לשטח ישראל. כוח שריון שהיה בקרבת מקום זיהה אותם וירה לעברם פגזים. בנקודת חציית הגדר זוהו בקבוקי תבערה.

   לקריאה נוספת:
   תקרית הירי בגבול עזה: הנער הפלסטיני פונה לביה"ח ברזילי כשעליו תחמושת
   חמאס נותן את הקצב בריקוד הקבוע בעזה - אך לא בטוח לאן להוביל
   צה"ל תקף חוליית משגרי בלוני תבערה; כעשר רקטות נורו לעבר ישראל

   צה"ל ירה בפלסטיני בן 15 מרצועת עזה שניסה לחדור לישראל ופינה לברזילי ה-27 ביוני 2018 (מערכת וואלה! NEWS)
   אזור ניסיון החדירה אתמול

   אתמול סוכלו שני ניסיונות חדירה בגבול עזה. במהלך אחד מהם, בצפון הרצועה, נפצעו שלושה פלסטינים - בהם נער כבן 15. כוח צה"ל פינה את הנער לבית החולים ברזילי באשקלון, שם התגלה כי הוא החזיק ברשותו תרמילים של רימוני גז מדמיע שנורו בידי חיילי צה"ל במהלך הפגנות באזור גדר המערכת. בשל חשש כי מדובר בתחמושת חיה הזעיק הצוות הרפואי במקום חבלן משטרתי שיטפל בתרמילים.

   בניסיון חדירה אחר שאירע אתמול בקרבת רפיח נורו שלושה פלסטינים שהגיעו לחצות את הגדר. הפלסטינים דיווחו כי השלושה נפצעו ופונו מהמקום.

   צה"ל תקף מכונית של פעיל בחוליית משגרי בלוני תבערה במחנה הפליטים נוסיראת ברצועת עזה, 27 ביוני (מערכת וואלה! NEWS)
   רכבו של מפקד בחמאס שצה"ל תקף אתמול בלילה

   שני הניסיונות אירעו לאחר שהפלגים הפלסטיניים ברצועה פרסמו הודעה משותפת שבה קיבלו אחריות לירי הרקטות בלילה שבין שלישי לרביעי אל עבר יישובים בנגב המערבי.

   בהודעה המשותפת נאמר כי "כל הפגזה תענה בהפגזה" ונטען כי הרקטות שוגרו בתגובה לתקיפת כלי רכב במחנה הפליטים נוסיראת שבמרכז הרצועה שקדמה לכך, ולטענת הפלסטינים היה שייך למפקד בכיר בחמאס.

   (עדכון ראשון: 7:50)

   חמאס שיגר רקטות לישראל; צה"ל תקף עשרות יעדים בעזה (מערכת וואלה! NEWS)
   שיגור רקטות אל ישראל, בשבוע שעבר