פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   נער בן 14 נעצר לאחר שנגח בראשה של מורה בבית ספר בבאר שבע

   הנער, תלמיד בבית הספר, נכנס לשיעור של כיתה אחרת וסירב לצאת ממנו. לאחר שהתבקש שוב ושוב לעזוב את המקום על ידי הצוות, התקרב לפניה של המורה ונגח בראשה. הוא נחקר ולאחר מכן שוחרר למעצר בית

   בית ספר תיכון בבאר שבע (צילום מסך , Google Street View)
   בית ספר תיכון בבאר שבע (צילום: Google Street View)

   נער בן 14 נעצר לפני כחודש לאחר שנגח בראשה של מורה בבית ספר תיכון בבאר שבע במהלך עימות עמה. מהמשטרה נמסר כי העימות התרחש בכיתה שהתלמיד אינה לומד בה, וכי המורה נזקקה לטיפול רפואי מקומי. שוטרים שהגיעו למקום איתרו את הנער ועצרו אותו, ובתום חקירה הוא הועבר לתנאי מעצר בית.

   התלמיד נכנס לשיעור שאינו שייך אליו בבית הספר שבו הוא לומד, ולא הסכים לצאת. רכז השכבה הגיע למקום והוציא אותו מהכיתה, אך הוא שב אליה לאחר מכן והתבקש שוב על ידי המורה לצאת. אז התקרב אליה, הצמיד את ראשו לראשה ונגח בפניה. תלונה הוגשה נגד התלמיד.

   עוד בוואלה! NEWS:
   בשורה לתלמידים: בחינות הבגרות ישלבו היבחנות עם ספר פתוח
   השר כהן: פחות סטודנטים בוחרים במקצועות חופשיים
   הרבנות שלחה ילד חילוני לשיחה עם רבנים - כדי שיסכים לחינוך דתי

   נתוני השנה שעברה: 5% מהמורים הוכו, 8% הוטרדו מינית

   סקר ארגון המורים שפורסם בשנה שעברה העלה כי בשנת 2017 הוכו 5% מהמורים בבתי הספר העל-יסודיים. 8% הוטרדו מינית ואחד מכל ארבעה מורים הושפל –בידי תלמידיהם. הסקר נערך בקרב 400 מורים על ידי מכון גיאוקרטוגרפיה.

   ממצאי מדד האלימות כלפי מורים מעידים כי המצב לא השתפר בשש השנים האחרונות. לאורך השנים חלה עלייה בשיעור המורים שנחשפו למקרי אלימות של הורים, 41% מהמורים נחשפו לאלימות מסוג זה. בסקר צוין עוד כי שיעור המורים שמרגישים שהם מקבלים גיבוי במידה רבה ממשרד החינוך בנוגע למעמד המורה ירד מ-22% בשנה שעברה ל-17% השנה.

   יותר ממחצית (55%)– מהמורים נתקלו באלימות מילולית נגדם מצד תלמידים. במגזר החילוני חלה עלייה מ-55% בשנת 2016 ל-63% באלימות מסוג בשנה שעברה. במגזר הממלכתי-דתי חלה ירידה מ-57% ל-43%. במגזר הערבי חלה גם ירידה מ-12% ל-5%, אך שיעור המורים שנתקלו באלימות פיזית מצד תלמידיהם עלה מ-3% ב-2016 ל-10% בשנה שעברה.