אלשיך מול איזנקוט: את מי מעוניין הציבור להשאיר בתפקיד לעוד שנה | סקר

61% מהמשיבים על סקר מכון "פאנלס פוליטיקס" שנערך לבקשת וואלה! NEWS תומכים בהארכת כהונת הרמטכ"ל לשנה חמישית. בקרב התומכים בהארכת כהונת המפכ"ל נמצאה נטייה גבוהה יותר לקצה השמאלי של המפה הפוליטית - 60% מהמשיבים מול 37% שהזדהו כימנים

23/05/2018
צילום מסך

תומכי מפלגות שמאל נוטים יותר לתמוך בהארכת כהונתו של מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך לשנה רביעית, מאשר תומכי מפלגות ימין - כך עולה מסקר שערך מכון "פאנלס פוליטיקס" בראשות מנחם לזר עבור וואלה! NEWS. מקרב 531 חברי פאנל משיבים מקוון, 60% מאלה שהזדהו כבעלי דעות פוליטיות מהקצה השמאלי של המפה ענו כי הם תומכים בהארכת כהונתו של אלשיך.

זאת, לעומת 37% ממי שהזדהו כבעלי עמדות מהקצה הימני של המפה. המשתתפים בסקר השיבו על השאלות כחלק מפאנל מקוון של Panel4All, והם מהווים מדגם מייצג של אוכלוסיית אזרחי ישראל מעל גיל 18, ערבים ויהודים כאחד.

בנוסף בחן הסקר את מידת תמיכתם של המשיבים בהארכת כהונת הרמטכ"ל גדי איזנקוט בשנה נוספת. 60% מהמשתתפים בסקר הביעו תמיכה בהשארתו בתפקיד לשנה חמישית.

לקריאה נוספת:
מקורב לניצב הלוי: ארדן צריך להחליט עכשיו על זהות המפכ"ל הבא
הניצב הבכיר מאשים את אלשיך: מסכל בכל מחיר את מינויי למפכ"ל

עוד באותו נושא

היועמ"ש רומז לארדן: נתניהו לא יוכל להתערב במינוי המפכ"ל הבא

לכתבה המלאה
סקר אלשיך איזנקוט(צילום: עיבוד תמונה)

42% מהמשיבים שהזדהו כממוקמים במרכז המפה הפוליטית הביעו אף הם תמיכה במהלך - שהביא ל"קרב ניצבים" בשבוע שעבר לאחר פרסום כתבה ב"הארץ" שלפיה מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי נפגש מאחורי גבו של אלשיך עם סביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו ברקע ההחלטה על זהות יורשו. הן הלוי והן אלשיך הכחישו את הטענות בנושא.

אתמול רמז היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי נתניהו לא יוכל להיות מעורב בהכרעה בנושא. במכתב ששלח לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן ביקש מנדלבליט כי זה יפנה אליו "טרם תחילת העיסוק בנושא", כדי שיוכל "לבחון את היבטי ניגוד העניינים הקשורים לחברי הממשלה שעניינם מצוי בחקירת משטרה, ולהנחות בהתאם". בתחילת המכתב ציין היועמ"ש כי "לאחרונה התקבלו אצלי פניות אחדות בעניין מינוי מפכ"ל משטרה חדש או הארכת כהונתו של המפכ"ל המכהן. בפניות נטען כי יש לקבוע שראש הממשלה ושרים אחרים מנועים מלעסק בנושא, בגין טענות לניגוד עניינים אפשר, בהינתן העובדה שהם נחקרים על ידי המשטרה".

המרוץ למפכ"ל. ניצב הלוי(צילום: נועם מושקוביץ)

מקרב המשיבים בשלילה על שאלת התמיכה בהארכת כהונת המפכ"ל 37% הזדהו כבעלי דעות ימניות. 13% בלבד הזדהו כבעלי דעה מהקצה השמאלי של המפה הפוליטית ו-26% כבעלי דעות מרכז. המשתתפים בסקר נשאלו גם על מידת שביעות רצונם מאופן תפקודה של המשטרה ו-54% ענו כי זו נמוכה, בסך הכול. 39% מהמשיבים ענו כי מידת שביעות רצונם מתפקוד המשטרה גבוהה בסך הכול. 13% השיבו כי אינם שבעים כלל רצון מהמשטרה ורק 4% השיבו כי הם שבעי רצון במידה רבה מאוד.

סקר אלשיך איזנקוט(צילום: עיבוד תמונה)
סקר אלשיך איזנקוט(צילום: עיבוד תמונה)

הסקר בחן גם את עמדות המשיבים ביחס לצה"ל ולעומד בראשו, הרמטכ"ל איזנקוט. 61% הביעו תמיכה בהארכת כהונתו של ראש המטה הכללי לשנה חמישית, לעומת 20% שהשיבו בשלילה. 19% מהמשתתפים בסקר ענו כי אין להם כל דעה בנושא. באשר למידת שביעות רצונם מהאופן שבו ממלא צה"ל את תפקידו, 81% מהמשתתפים בסקר השיבו כי זו גבוהה בסך הכול. 15% מהמשיבים ענו כי מידת שביעות הרצון שלהם נמוכה, 41% השיבו כי הם שבעי רצון במידה רבה מאוד ו-4% בלבד השיבו כי אינם שבעי רצון כלל מתפקוד הצבא.

סקר אלשיך איזנקוט(צילום: עיבוד תמונה)
נתניהו ומנדלבליט(צילום: AP)
סקר אלשיך איזנקוט(צילום: עיבוד תמונה)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully