פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   המשטרה הודתה: נעשה שימוש בעד שסייע בפענוח רצח דבורה הירש

   הפרטים אודות גיוס העד עלו במסגרת צו איסור פרסום על פרטי חקירת הרצח, שהתרחש במרץ 2016. אתמול המשטרה עצרה את ראש ארגון הפשע יניב זגורי בחשד למעורבות ברצח, ומעצרו הוארך בשבעה ימים נוספים

   המשטרה הודתה: נעשה שימוש בעד שסייע בפענוח רצח דבורה הירש
   צילום: שי מכלוף, בני בן סימון, עריכת וידאו: ניר חן

   המשטרה הודתה בקיומו של עד שסייע בקידום חקירת רצח דבורה הירש, גרושתו של עד המדינה טל קורקוס במרץ 2016. הפרט עלה מצו איסור פרסום שהוצא על פרטי חקירת הפרשה, בו בין השאר צוין כי אין לפרסם את פרטי העד או את פרטי בני משפחתו. בתחילה נטען כי מדובר בעד מדינה, אולם לאחר מכן המשטרה חזרה בה ופרסמה תיקון בנושא.

   אתמול עצרה המשטרה את ראש ארגון הפשיעה יניב זגורי, בחשד שהיה מעורב ברצח, ובית המשפט האריך את מעצרו בשבעה ימים.

   לקריאה נוספת:
   רצח גרושת עד המדינה: העבריין יניב זגורי נעצר
   7 תושבי הדרום נעצרו בחשד לרצח גרושתו של עד המדינה טל קורקוס
   מילד שמנת לעבריין "מזמר": סיפורו של עד המדינה שגרושתו נרצחה

   דבורה הירש, אשת עד מדינה, שנרצחה בביתה בבאר שבע. מרץ 2016 (צילום מסך)
   המשטרה הודתה בגיוס עד מדינה. דבורה הירש

   עו"ד אורי בן נתן, המייצג את זגורי, הכחיש את החשדות שיוחסו לו. "אין לו כל חלק במעשה", אמר. "ביום האירוע הוא תושאל על ידי חוקרי המשטרה ואפילו לא נעצר. העובדה שהוא מואשם ברצח טל קורקוס, שגם אותו הוא מכחיש, אינה עילה להאשימו גם ברצח המיוחס".

   בשבוע שעבר עצרה המשטרה שבעה תושבי הדרום בחשד למעורבות ברצח. החשודים הועברו לחקירה ביחידה המרכזית בבאר שבע, ומאוחר יותר הוארך מעצרם. אחד מהעצורים, מוטי אלמקייס, הוא גיסה של הירש. החקירה של המשטרה, שבוצעה בשיתוף עם פרקליטות דרום, עברה לשלביה הגלויים עם מעצרם של החשודים על ידי בלשי המשטרה.

   אינפו - שני ראשי ארגוני פשע חשודים ברצח עד המדינה טל קורקוס (מערכת וואלה! NEWS , -)

   גרושתו של קורקוס נורתה למוות לעיני שלושת ילדיהם בעת שהייתה ברכבה בבאר שבע. קורקוס הפליל לפני כעשור בעדותו את מקורבו לשעבר יניב זגורי, הנחשב לעבריין הבכיר בבאר שבע וכונה לא פעם "בעל הבית של העיר", והמשטרה חשדה כי רצח הגרושה התבצע כנקמה על מעשי בעלה לשעבר. שישה חשודים נעצרו בעבר למעורבות ברצח של הירש, אולם כולם שוחררו בשל חוסר בראיות.

   העבריין טל קורקוס (צילום מסך , חדשות 10)
   יעד משמעותי של המשטרה. טל קורקוס

   עד המדינה טל קורקוס חוסל ביוני 2017 באשקלון בפיצוץ ברכבו. קורקוס היה בכיר בארגון פשע בדרום ויעד מודיעיני של המשטרה. גורם המעורה בפרטי החקירה מסר כי העבריין היה דמות בכירה בארגון פשע וחיסולו הוא "המשמעותי ביותר בשנים האחרונות בעולם הפשע בישראל".