פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   לאחר סריקות ממושכות: נעצרו שני חשודים בתכנון פיגוע בבאר שבע

   לפי התראה שהתקבלה, שני בני מיעוטים תושבי הנגב עשו את דרכם לעיר בכוונה לבצע פיגוע. לאחר חקירה התברר כי אחד החשודים מעורער בנפשו. מערכת הביטחון נמצאת בדריכות גבוהה בצל חדירות הפלסטינים מגבול הרצועה וצעדת "יום האדמה"

   לאחר סריקות ממושכות: נעצרו שני חשודים בתכנון פיגוע בבאר שבע

   המשטרה עצרה היום (חמישי) שני חשודים בתכנון פיגוע בבאר שבע, לאחר שכוחות גדולים נפרסו בעיר. שוטרים רבים בליווי מסוקים סרקו את דרכי הגישה לעיר ובתוכה, לאחר שהתקבל מידע על כך שחשוד, בן מיעוטים תושב הנגב, בדרכו לעיר. כשעה לאחר מכן נתפס החשוד על ידי כוחות המשטרה. במהלך חקירתו התברר כי החשוד מעורער בנפשו. בהמשך נעצר פלסטיני נוסף בחשד למעורבות בנושא.

   הכוננות באזור הגיע השבוע לשיאה לאחר שכוח צה"ל זיהה בסיור שגרתי עקבות חשודות מגדר המערכת לתוך שטח מדינת ישראל. לאחר שנפרסו כוחות הביטחון עצר כוח צה"ל שלושה חשודים באזור בסיס צאלים ועליהם נתפסו כמהסכינים ורימונים. מצה"ל נמסר כי האירוע הסתיים וניתן לחזור לשגרה.

   עוד בוואלה! NEWS:
   "לא ניגוד עניינים, לא הפרת אמונים, ולא מרמה": כך קרס תיק חסן
   אדלשטיין לח"כים: הכנסת תחרים את טקס המשואות אם נתניהו ינאם
   המחבל מאריאל נאשם ברצח איתמר בן גל: "זיהה יהודי - ודקר"

   השתלטות של כוחות הביטחון על המחבל מבאר שבע (מערכת וואלה! NEWS , -)
   כוחות הביטחון ברגע מעצר החשוד בבאר שבע, היום

   גורמי ביטחון העריכו כי הפלסטינים שחדרו לישראל מרצועת עזה הצליחו לחצות את הגבול מבלי שיגלו אותם בקו תפר בסמוך לנחל הבשור. עוד מעריכים הגורמים, כי החשודים נעו על ציר של 20 קילומטרים מנקודת החדירה ועד לצאלים במשך כחמש עד שש שעות.

   אל האזור הוקפצו כוחות רבים ובמקביל הוקמו מחסומים במרחב ויישובים סמוכים הונחו לא לצאת מהבתים עקב חשש לחדירת מחבלים. צה"ל תיגבר את האזור בכוחות באוויר ומהקרקע. בהודעת המועצה האזורית אשכול נמסר כי "האירוע בטיפול וכי מערכת החינוך מנוהלת על פי הנחיות". כוחות מג"ב ומשטרה צבאית ביצעו בידוק לכלי הרכב במקום.


   (עדכון ראשון: 14:45)