אלשיך התבדח בעת קבלת שי בטקס: "הכול הולך לוועדת המתנות"

ברקע חקירת פרשת המתנות והחשדות נגד ראש הממשלה נתניהו, התלוצץ אלשיך בעת קבלת מתנה מנשיאת אוניברסיטת בן גוריון בטקס חניכת מרכז חדש. לדבריו, "במשטרה גם שי, גם דורון וגם מתנה הולכים לאותה ועדת מתנות"

28/02/2018
צילום: מאצ'י הוף, עריכה: שניר דבוש

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך השתתף היום (רביעי) בטקס חניכת מרכז מחקר לאומי ליישומי קרימינולוגיה חישובית וסייבר באוניברסיטת בן גוריון, שם התבדח על חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו בעת קבלת שי מנשיאת האוניברסיטה. עם קבלת המתנה, מגן עם סמל האוניברסיטה, אמר אלשיך כי "רק אגלה לכם שבמשטרה גם שי, גם דורון וגם מתנה הולכים לאותה ועדת מתנות".

אלשיך התייחס לפשיעת הסייבר ואמר כי "אנחנו לא מחכים בדלת חדר המיון, אנחנו עושים הרבה פעילות מניעתית". הוא הוסיף כי האתגר מזוהה במשטרה בנקודה שבה הפשיעה נודדת לרשת. "זו סוגיה שמאתגרת אותי משפטית, תפיסתית וטכנולוגית. ההזדמנות לפשיעה ברשת כמעט אינסופית וחייבים להפוך את האיום הזה להזדמנות. כולנו בחוויה של ניסוי וטעייה".

עוד בוואלה! NEWS
דרמה במרצ: גלאון פורשת מפוליטיקה; גילאון לא יתמודד לראשות המפלגה
נתניהו יפגוש את החוקר עם הפתיל הקצר - וינסה להפיל את פילבר
הקו האדום בסוריה: ישראל תצטרך להכריע אם לתקוף את הבסיס האיראני

אלשיך בטקס בבאר שבע, היום(צילום: מאצ'י הוף )

לפני כשבוע התייחס אלשיך לעבודת המשטרה ביחס לחקירות נתניהו, זאת לאחר שהוגשו ההמלצות בתיק 1000 ובתיק 2000 בשבוע שלפני כן. המפכ"ל אמר כי המשטרה שומרת על ניטרליות וכי מטרתה העיקרית היא "לשמור את עצמנו ניטרליים ומקצועיים. אנחנו נשארים מחוץ לשיח התקשורתי - לא ימין ולא שמאל, אלא רק בצד של החוק. זוהי דרכנו".

אלשיך הוסיף כי המשטרה "נוגעת בנושאים מאוד רגישים בחברה, כמעט כל יום. זה לא כמו הצבא ששומר על הגבולות שלנו. זה עניינים פנימיים. אנחנו חוקרים ראש ממשלה או שר וזה עניין רגיש מאוד. יש אנשים שחושבים שזה דבר טוב ויש כאלו שחושבים אחרת".

עוד באותו נושא

אלשיך: הנחקרים בפרשות נתניהו משבשים חקירה דרך התקשורת

לכתבה המלאה
אלשיך בטקס באוניברסיטת בן גוריון, היום(צילום: מאצ'י הוף )
אלשיך בטקס באוניברסיטת בן גוריון, היום(צילום: מאצ'י הוף )
  • רוני אלשיך

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully