פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   העליון החמיר את עונשו של ראש עירייית אור יהודה דוד יוסף

   שופטי העליון קיבלו את ערעור המדינה בנוגע לחומרת גזר דינו של יוסף הנתון במאסר, והוסיף 14 חודשי מאסר לעונשו. יוסף הורשע לפני כשנה בשורת עבירות, בהן בעילה אסורה בהסכמה, מעשה מגונה תוך ניצול יחסי מרות, הטרדה מינית, עבירות מרמה והפרת אמונים

   העליון החמיר את עונשו של ראש עירייית אור יהודה דוד יוסף
   צילום: מאיר וקנין, עריכה: יאיר דניאל

   (בווידאו: דוד יוסף מתייצב בכלא עם תחילת תקופת המאסר, פברואר 2017)

   ראש עיריית אור יהודה לשעבר דוד יוסף נכנס לכלא חרמון. פברואר 2017 (מערכת וואלה! NEWS , מאיר וקנין)
   דוד יוסף בכניסה לכלא חרמון בחודש פברואר השנה (צילום: מאיר וקנין)

   בית המשפט העליון קיבל את עמדת המדינה והחמיר היום (רביעי) את עונשו של ראש עיריית אור יהודה לשעבר דוד יוסף. על יוסף נגזרו 14 חודשי מאסר בנוסף לשנתיים שנגזרו עליו לפני כשנה.

   בחודש פברואר, נכנס יוסף לכלא חרמון, שם החל בתקופת המאסר שנגזר עליו בגין 11 עבירות מין, בהן עבירת מעשה מגונה בכוח, ועבירות מרמה והפרת אמונים בין היתר בשל מלגות שהעביר למקורביו וכינוי רחוב בעירו על שם מאהבתו, "באלי".


   עוד בוואלה! NEWS:
   חיקויים, שקרים ובוז לנשיא: בפסטיגל של נתניהו הוא הקדוש היחיד
   הקץ לפרארי: החוק שיאסור אירועים מסחריים בכותל
   עובדי טבע ממשיכים במאבק ומפגינים מול בית חברת הדירקטוריון מאור

   סמטת באלי, אור יהודה, יולי 2015 (ראובן קסטרו)
   רחוב באלי באור יהודה (צילום ארכיון: ראובן קסטרו)

   ראש העיר לשעבר הורשע לפני כשנה ב-16 מתוך 25 הסעיפים שבהם הואשם, ובהם בעילה אסורה בהסכמה, מעשה מגונה תוך ניצול יחסי מרות, הטרדה מינית, עבירות מרמה והפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט וחקירה. ביולי 2015 הוגש נגד יוסף כתב האישום החמור, על ידי עו"ד רחלי חזן-פלדמן מפרקליטות מחוז תל אביב, וחשף שורת הטרדות מיניות לצד ניהול מטריד של העירייה.

   כשבועיים לפני שהחל בתקופת המאסר, פרקליטות המדינה ערעור לבית המשפט העליון על עונשו של יוסף. פרקליטות המדינה, שהגישה את הערעור, מסרה כי עונשו של יוסף "אינו מבטא את הנסיבות החמורות של העבירות שבהן הורשע, ובעיקר את ריבויין והיקפן של העבירות שביצע במהלך כהונתו כראש העיר, את מספר הנפגעות הרב ואת חומרת הפגיעה בערכים המוגנים בעקבות כל אחד מסוגי העבירות שביצע, ובאמון הציבור בשלטון המקומי".