"השפיל והתנכל": אישום נגד בעל משרד פרסום שתקף שש נשים

מתיתיהו בן דוד, שעמד בראש משרד הפרסום "אי מדיה 1", מואשם שאנס וביצע מעשה סדום בשש מתלוננות שעבדיו תחתיו. בחקירתו הוא טען כי אחד ממתחריו מנסה למוטט את העסק שלו, הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים

02/07/2017
צילום: יוני ריקנר, עריכה: שניר דבוש

כתב אישום הוגש הבוקר (ראשון) נגד מתיתיהו בן דוד, בעלי משרד פרסום תושב ירושלים, בגין עבירות אונס, מעשה סדום ומעשים מגונים בשש מתלוננות שעבדו תחתיו. בן דוד מואשם כי ניצל את סמכותו ומרותו כדי להטריד מינית ולעבור עבירות מין חמורות בעובדות המשרד, נשים חרדיות, שהיו כפופות לו.

על פי כתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים על ידי עו"ד ליזו אבקסיס-וולפוס מפרקליטות מחוז ירושלים, בן דוד האדיר את מעמדן של העובדות על חשבון עובדים אחרים, ולאחר שרכש את אמונן והעניק להן "יחס אישי קרוב", הוא החל להשפיל אותן, להתנכל אליהן ולגעת באיבריהן המוצנעים. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

טוב לדעת (מקודם)

לנצח את הכאב בלי חשש: בי-קיור לייזר במבצע התנסות חסר תקדים

מוגש מטעם בי קיור לייזר
בן דוד עם עורך דינו אריאל עטרי בהארכת מעצרו(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

בן דוד היה הבעלים המשותף של משרד הפרסום "אי מדיה 1 בע"מ" בין השנים 2011 ל-2016, ובמהלך התקופה התמזג המשרד עם חבת פרסום נוספת בשם "גל אורן". בחקירתו במשטרה הוא טען: "מעולם לא אנסתי ומעולם לא ביצעתי עבירות מין באף אחת מהנשים.

"אני נחשב לאדם מבוסס בעולם שלי. מדובר בגורם עסקי מתחרה שמנסה למוטט אותי, הוא עומד מאחורי אותן נשים ומנסה למוטט את העסק שלי", אמר בן דוד לחוקריו, "זה ניסיון לסחוט ממני כספים על ידי הנשים". לדבריו, איש לא פנו אליו בדרישה לקבלת כספים, אולם הוא "בטוח שזה מה שעומד מאחורי התלונות".

עורך דינו של בן דוד, אריאל עטרי, מסר בתגובה: "לפני מספר שבועות טענה המשטרה שיש עשרות מתלוננות נגד בן דוד. בשבוע שעבר טענו שיש עשר. היום המספר הצטמצם לשש כאשר לפי כתב האישום הקשר המיני עם חלקן היה בהסכמה מלאה וחלקן אף הודו בכך בעימות".

עוד הוסיף עורך הדין כי "בן דוד טען מאז חקירתו הראשונה שכל קשר שהיה לו - היה קשר מוסכם והדדי והיום טענתו מקבלת חיזוק ממשי. אין ספק שהנשים מצויות במלכוד כי אם יודו שהדברים נעשו בהסכמה יהיו אסורות לבעליהן ויהיו חייבות להתגרש. לכן הן חייבות לשקר. העובדה שבדיון הסתבר שכולן התאגדו כבר עם עורכות דין לתביעה כספית מלמדת שהכסף הוא מחסום נוסף ומשמעותי בין המתלוננות לבין חובתן לומר אמת. בסוף המשפט אין לי ספק שיוכח שכל קשר מיני בו היה מעורב בן דוד היה קשר מרצון והוא יזוכה מכל אשמה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully