רגע לפני החג: סופר סת"ם מנתיבות נעצר - בחשד לגניבת ספר תורה

החשוד, תושב נתיבות בשנות ה-50 לחייו, סיפר בחקירתו כי גנב ספר תורה מבית הכנסת שבו הוא מתפלל, זאת כדי לקחת חלקים ממנו לספר אחר שהוזמן ממנו. הוא קרע לכאורה חלקים מהספר, ששוויו 150 אלף שקל, והסתיר אותו בעליית הגג שלו

31/05/2017
צילום: משטרת ישראל

תושב נתיבות בשנות ה-50 לחייו, סופר סת"ם במקצועו, נעצר השבוע בחשד שגנבה ספר תורה מבית כנסת בעיר במוצאי השבת האחרונה. החשוד שוחרר למעצר בית לאחר ששהה במעצר במשך יממה, ובימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום.

האירוע החל ביום שבת, אז דווח בשעות הערב למוקד 100 של המשטרה על פריצה לבית כנסת בנתיבות וגניבת ספר תורה שנחשב ליקר והמהודר ביותר בבית הכנסת, ושוויו כ-150אלף שקלים. בעקבות פעילות מודיעינית של המשטרה, נעצר החשוד במעשה ביום ראשון ולאחר שבתחילה הכחיש את מעורבותו בגניבה, קשר את עצמו לאירוע והסביר את נסיבותיו.

עוד בוואלה! NEWS
הגורל המר שהפך את "מוכתר הגליל" לרב הראשון של הכותל המערבי
שריפה גדולה פרצה באתר פסולת ליד מגדל העמק; 5 בתים פונו
"עיוות דין משווע": הקורבן הואשם – הגנבים נשארו עם הכסף

נגנב לצורך ספר תורה אחר. הספר שנגנב מוחזר לבית הכנסת, אתמול(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

בחקירתו של החשוד עלה כי התחייב להזמנה מבית כנסת אחר שבו מתפללים ניצולי שואה בכפר סבא. מאחר שלא הצליח לעמוד בלוח הזמנים, פרץ לבית הכנסת שבו הוא בעצמו מתפלל, גנב את אחד מספרי התורה והפריד ממנו יריעות שאותן חיבר לספר שהוזמן ממנו. את החלקים שנותרו מספר התורה הגנוב החביא החשוד בעליית החגג שלו, ולאחר מכן העביר את הספר שהוזמן ממנו לבית הכנסת בכפר סבא.

אתמול בבוקר הוחזרו חמש היריעות שהוצאו מספר התורה הגנוב והושבו למקומן. בבית הכנסת שממנו נגנב הספר התקיים טקס ובמסגרתו, ערב חג השבועות, הוחזר הספר למקומו בארון הקודש. בטקס נכחו בני המשפחה שתרמה את ספר התורה, מפקדי תחנת המשטרה בנתיבות והרב המחוזי של המשטרה.


(עדכון ראשון: 17:30)

עוד בוואלה!

היוזמה שאיחדה בספר אחד את יאיר לפיד, קובי פרץ ואסי עזר

לכתבה המלאה
הספר הוחבא בעליית הגג. ספר התורה הגנוב בבית החשוד, השבוע(צילום: חטיבת דובר המשטרה)
חמש היריעות שנקרעו הוחזרו למקומן. החזרת ספר התורה לבית הכנסת, נתיבות(צילום: חטיבת דובר המשטרה)
עליית הגג שבה הוחבא ספר התורה הגנוב. בית החשוד בנתיבות(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully