וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נתניהו: לא פעלתי נגד "חוק ישראל היום" - פירקתי את הממשלה בגללו

ראש הממשלה כתב בפייסבוק כי פירק את הממשלה הקודמת בגלל "חתרנות" של כמה מחבריה, שהעבירו בקריאה טרומית את החוק שנועד למנוע את הפצתו בחינם של העיתון. "מתנהל מסע לחץ על מנת שהיועמ"ש יגיש נגדי אישום". בחדשות 2 פורסמו שיחות בהן עלה כי תיווך בין אנשי עסקים למוזס

צילום: יוני ריקנר ומאצ'י הוף, עריכת וידאו: ניר חן

(בווידאו: ח"כ דוד אמסלם בריאיון לאולפן וואלה! NEWS)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אמש (ראשון) בהודעה שפרסם בדף הפייסבוק שלו לחקירתו בפרשה 2000, שבמרכזה קשר לכאורה בינו לבין מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס לקראת מערכת הבחירות האחרונה בשנת 2015. לדבריו, הוא לא עבר שום עבירה, לא פעל לקידום "חוק ישראל היום" ופירק את הממשלה ב-2014 בגלל "חתרנות" של חברים בה, שהובילה לאישורו של החוק בקריאה טרומית. הוא הוסיף כי התקשורת היתה ועודנה רודפת אותו.

"כמובן שכל עוד החקירה נמשכת, אין לי אפשרות להגן על עצמי. אינני יכול לספר לציבור את הסיפור האמיתי שעומד מאחורי הדברים, שמבהיר שלא הייתה פה שום עבירה."'ישראל היום' נשאר על כנו, משגשג ופורח, ואילו התקשורת הרעה שקיבלתי ב'ידיעות אחרונות' ו-ynet לא פסקה ולו לרגע", אמר ראש הממשלה.

"כיוון שאני מנוע מלהיכנס לפרטי החקירה, אני יכול לומר רק את הדברים שהם גלויים וידועים לכל. כולם יודעים שהתנגדתי התנגדות נחרצת לחוק 'ישראל היום', שאחרים רקחו ויזמו עוד הרבה לפני הבחירות של 2013. במשך חודשים ארוכים מנעתי את הבאתו של החוק להצבעה טרומית".

עוד בוואלה! NEWS:
נתניהו על פרסום תמלילי הפגישות עם מוזס: "הדלפות מגמתיות"
נתניהו ומוזס סחרו בעיתונאים: "צריך לדאוג שאתה תהיה ראש ממשלה"
יריבי נתניהו משחיזים סכינים, אבל יודעים שצריך לשמור על קשר השתיקה

ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת הממשלה, 8 בינואר 2017. רויטרס
"לא קרה כלום". נתניהו/רויטרס

לדברי נתניהו, "משהגיעה ההצבעה, הצבעתי נגד החוק יחד עם קומץ חברי כנסת שכלל את רוב חבריי בליכוד. גם ידוע שלאחר שהחוק עבר ברוב גדול, פירקתי את הממשלה והלכתי לבחירות לכנסת, בין השאר בגלל החתרנות מתוך הממשלה להעביר את החוק. כולם גם יודעים שעם הקמת הממשלה החדשה לאחר הבחירות, הכנסתי סעיף מפורש בהסכמים הקואליציוניים כדי למנוע הישנות חקיקה כזאת".

ראש הממשלה הבהיר כי "בגלל כל זה – לא קרה כלום". לטענתו, "כל הטענות הללו שאני פעלתי לקידום חוק 'ישראל היום' הן טענות שווא". בהתייחסות לפרשה 1000, שעניינה חשד לקבלת טובות הנאה מאנשי עסקים, אמר כי "כך גם לגבי הנושא השני, כפי שיתברר במהלך הזמן".

"בימים האחרונים מתנהל מסע תקשורתי מתוזמר, חסר תקדים בהיקפו, כדי להפיל את ממשלת הליכוד בראשותי", כתב נתניהו. "מסע תעמולה זה נועד להפעיל לחץ על היועץ המשפטי לממשלה וגורמים אחרים בפרקליטות כדי שיגישו כתב אישום נגדי. השיטה היא פשוטה: יום יום וערב וערב מפיצים תמלילים מסוננים שנבחרים בקפידה, ושקרים מכוונים בשני הנושאים שעומדים על הפרק".

לפי החשד, במסגרת פרשה 2000 תיאם ראש הממשלה עם מוזס מהלכים שנועדו לקדם את האינטרסים שלהם לפני הבחירות בשנת 2015 בסדרה של לפחות 12 פגישות, שלפחות שתיים מהן הוקלטו, כפי שפורסם לראשונה בוואלה! NEWS. נתניהו לכאורה הבטיח לקדם את חוק "ישראל היום" לצמצום היומון שאיים על "ידיעות אחרונות", בתמורה לסיקור אוהד.

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
אין תמונה/מערכת וואלה!, צילום מסך

אמש פורסם בחדשות 2 כי נתניהו פנה לכאורה לשלושה אנשי עסקים במטרה שישקיעו ב"ידיעות אחרונות", במסגרת המגעים שניהל עם המו"ל מוזס. מהחקירה עולה כי מוזס נפגש עם שלושה אילי הון: יו"ר הקונצרן הגרמני "אקסל שפרינגר" מתיאס דופנר, מנכ"ל תאגיד "אורקל" לארי אליסון, ואיש העסקים האוסטרלי ג'יימס פאקר. הפגישה עם פאקר נערכה, על פי הדיווח, בתיווכו של איש העסקים ארנון מילצ'ן. שמם של שני אנשי העסקים נקשר גם בפרשה 1000.

על פי תמלילי אחת מהפגישות בין נתניהו למוזס שפורסמו, מו"ל "ידיעות אחרונות" אמר לראש הממשלה: "תראה ביבי, אנחנו צריכים לעשות הכול מהר כי אני צריך להזיז את הספינה. אני אומר לרון ביום ראשון", בהתייחסות לעורך הראשי של העיתון רון ירון. נתניהו סיכם: "תסובב את הספינה".

נוני מוזס מגיע לחקירה, מחוץ ללהב 433, לוד. ינואר 2017. טליה קדוש
נחקר בפעם השלישית. מוזס, היום/טליה קדוש

אתמול נחקר מוזס בפעם השלישית במשרדי יחידת להב 433 בלוד. חקירתו החלה סמוך לשעה 10:00 והסתיימה לאחר כשמונה שעות. גם ראש הממשלה צפוי להיחקר בקרוב, אולם טרם נקבע מועד לחקירתו השלישית של נתניהו. כמו כן, גורם במערכת אכיפת החוק המעורה בפרטי החקירה הסביר כי טרם בוצעה פניה לחיקור דין של בעלי "ישראל היום" ומקורבו של נתניהו, שלדון אדלסון, והביע ספק אם מהלך כזה ייעשה בעתיד.

מי שעוד צפוי להיפגש עם חוקרי המשטרה הוא בנו של נתניהו, יאיר. החוקרים מתכוונים לגבות ממנו עדות בקשר לפרשה 1000, שעניינה חשד לקבלת טובות הנאה מאנשי עסקים. נתניהו הבן צפוי להיחקר בין היתר בנוגע למערכות היחסים שלו עם שני אנשי העסקים מילצ'ן ופאקר, ששמם נקשר בפרשה.

(עדכון ראשון: 23:00)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully