סמוטריץ' על הקהילה הגאה: "הנטייה לא אסורה - גם לי יש פנטזיות מיניות"

חבר הכנסת מהבית היהודי, שידוע בעמדותיו הנחרצות נגד קהילת הלהט"ב ואף ארגן בעבר את "מצעד הבהמות", טען בפאנל בערוץ הכנסת כי לא הנטייה בעייתית, אלא קיום היחסים. "מה עושים עם אדם שיש לו נטייה ולא יכול לממש אותה? זו שאלה קשה"

מערכת וואלה! חדשות
צילום: ערוץ הכנסת

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי), הידוע בהתבטאויותיו החריפות נגד הקהילה הגאה, אמר היום (רביעי) בתכנית על הסטטוס קוו בישראל בערוץ הכנסת, כי "הנטייה עצמה היא לא איסור", והוסיף: "גם לי יש פנטזיות מינית שאני לא יכול לממש כנראה". סמוטריץ' התייחס לאיסורים ההלכתיים המתייחסים ליחסים בין בני אותו מין, ואמר: "כמו שאסור לחלל שבת, ככה אסור לקיים יחסי מין בין בני אותו מין. כמובן, הנטייה עצמה היא לא איסור, בהנחה שאנשים נולדים איתה או רוכשים אותה. מה עושים עם אדם שיש לו נטייה ולא יכול לממש אותה? זו שאלה קשה".

בהמשך, התייחס סמוטריץ' לעצמו ואמר: "אני מוכרח לגלות לכם פה סוד, וידוי – גם לי יש פנטזיות מיניות שאני לא יכול לממש כנראה, כמו כולנו. בסדר?". לאור הצחוק שהתעורר בקרב חברי הפאנל, מיהר סמוטריץ' להבהיר כי הוא "אומר את זה בציניות", והוסיף: "אני מתכוון להגיד שדתי כחילוני, צריך לדעת לשלוט בעצמו ולשלוט ביצריו ובתאוותיו, אחרת אנחנו מגיעים לאונסים".

עוד ידיעות בוואלה! NEWS:
מקורבי פרס ממתינים בדריכות: "אם היה מתעורר – היה כועס שביטלנו תכניות"
המדינה נגד הריסת בתי רוצחי אבו חדיר: טרור יהודי שונה מערבי
סוריה על תקיפת צה"ל בגולן: ישראל מנסה להכשיל את הפסקת האש

עוד בוואלה!

"הנזק יכול להגיע למיליוני שקלים": הטעות שכל כך הרבה עסקים עושים

לכתבה המלאה
"דתי כחילוני צריך לשלוט ביצריו". סמוטריץ' (צילום: ניב אהרונסון)

מדובר בהתבטאות חריגה עבור סמוטריץ', שידוע בעמדותיו החריפות נגד הקהילה הגאה. לפני עשור, בנובמבר 2006, אף יזם את "מצעד הבהמות" שבו צעדו מאות בני אדם במחאה על מצעד הגאווה, כשהם מלווים בבעלי חיים. שנים לאחר מכן אמנם התחרט על כך, אך לפני כשנה הגדיר את עצמו במהלך פאנל עם תלמידי תיכון כ"הומופוב גאה" ודבק בעמדותיו נגד האפשרות ששני גברים או שתי נשים יוכלו להקים משפחה בישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully