אחרי שנאשם באונס: בוכריס פורש מצה"ל

ימים לאחר הגשת כתב האישום: בנו של תא"ל בוכריס מתגייס לגולני

על רקע האישום שמייחס לתת-אלוף אופק בוכריס אונס ועבירות מין בקצינה וחיילת ששירתו תחתיו, מתגייס בנו לחטיבה החומה: "תעזבו אותנו בשקט, זה היום שלו". ליברמן הגיע לתל השומר, השיב לשאלות מתגייסים והתייחס למשפט אזריה: "אסור לדרג המדיני להתערב"

25/07/2016
צילום: ערן גילווארג וג'יליס, עריכה: יאיר דניאל

ימים ספורים אחרי הגשת כתב אישום נגדו בגין אונס ומעשים מגונים בקצינה ובחיילת, מתגייס הבוקר (שני) בנו של תת-אלוף אופק בוכריס לחטיבת גולני. עם הגעתו ללשכת הגיוס בטבריה אמר הקצין הבכיר: "תעזבו אותנו בשקט. זה היום שלו".

ביום חמישי האחרון הוגש לבית הדין הצבאי המיוחד כתב אישום נגד בוכריס בגין אונס, מעשה סדום, מעשה מגונה והתנהגות שאינה הולמת בשתי נשים ששירתו תחת פיקודו בזמן שהיה מפקד חטיבת גולני. הקצין הבכיר היה חשוד בחמישה מעשי אונס. בחודש שעבר הוא עבר שימוע אצל הפרקליט הצבאי הראשי, תת-אלוף שרון אפק, שבסיומו התקבלה ההחלטה להעמידו לדין. בסביבתו של בוכריס ביקרו את ההחלטה.

לקריאה נוספת:
חודש לאחר סיום החקירה: הפרקליט הצבאי יערוך שימוע לתא"ל בוכריס
תא"ל בוכריס פנה לפרקליט הצבאי: משחירים את פניי בתקשורת
גורם המקורב לחקירה: בוכריס הודה שנישק את המתלוננת - וחזר בו

הולך בדרכו של אביו. בוכריס ובנו בלשכת גיוס טבריה, הבוקר(צילום: מערכת וואלה!, מאיר וקנין)
מכחיש את המיוחס לו. בוכריס עם משפחתו בלשכת גיוס טבריה, הבוקר(צילום: ערן גילווארג)
בצל הסערה. בוכריס בלשכת גיוס טבריה, הבוקר(צילום: ג'יליס)

בתוך כך, הגיע הבוקר שר הביטחון אביגדור ליברמן לבסיס הקליטה והמיון בתל השומר, נפגש עם מועמדים לשירות ביטחון שמתגייסים היום לצה"ל והשיב לשאלותיהם. בתשובה לשאלה של אחד החיילים על אודות נהלי הפתיחה באש השיב השר כי "נהלי הפתיחה הם נוהל מסודר בתוך הצבא. יש רמטכ"ל שקובע נהלים והוא מאוד מודע לכל המצב הביטחוני בשטח שמלווה אותנו יותר משנה. הנוהל מתעדכן בהתאם למציאות".

השר הוסיף כי "אנחנו רוצים לשמור על הצבא הכי קרבי מבחינת הביצוע ועל הצבא הכי ערכי". לדבריו, "המטרה היא לשמור על ביטחונו של החייל, שצריך לקבל את כל הכלים והאפשרויות להגן על עצמו, על המדינה ועל האזרחים, ולשמור על הערכיות של הצבא".

ליברמן התייחס גם למשפטו של אלאור אזריה, החייל הנאשם בהרג מחבל מנוטרל בחברון, שהעיד היום בפעם השנייה במסגרת החקירה הנגדית, ועקץ את קודמו בתפקיד, משה יעלון. "אסור לדרג מדיני ובטח לשר בישראל לקבוע את גורלו של החייל, בטח אם אתה שר ביטחון, לפני שההליך משפטי מסתיים. בכל מדינה וחברה חופשית אדם זכאי כל עוד לא הורשע. לקבוע שהוא סרח ופגע בנורמות צה"ל, לדעתי זו היתה שגיאה חמורה".

השתתף בהכנת הידיעה: אמיר בוחבוט

(עדכון ראשון: 08:55)

עוד בוואלה!

הדור הבא של הטיפול בעזרת קנאביס רפואי

בשיתוף סאיקי
"תעזבו אותנו". בוכריס ובנו בלשכת גיוס טבריה, הבוקר(צילום: מערכת וואלה!, מאיר וקנין)
בוכריס ובנו בלשכת גיוס טבריה, הבוקר(צילום: ג'יליס)
"זה היום שלו". בוכריס לצד בנו בלשכת גיוס טבריה, הבוקר(צילום: ג'יליס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully