פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הותר לפרסום: זו המטפלת החשודה בטלטול דניאל בן הארבעה חודשים

   סימונה רז, בת 53 מפתח תקווה, היא המטפלת שנעצרה בשבוע שעבר לאחר שהתינוק דניאל הראה סימני מצוקה בפעוטון ופונה במצב קשה לבית החולים. מאז, השתפר מצבו והוא מוגדר בינוני. השופטת קבעה: "קיים אינטרס ציבורי בחשיפת פרטיה, גם בשל הצורך להזהיר את הציבור"

   הותר לפרסום: זו המטפלת החשודה בטלטול דניאל בן הארבעה חודשים
   צילום: דוד קורן, עריכה: אביב אירגז

   המטפלת החשודה בטלטול התינוק בן הארבעה חודשים דניאל גרסון ופציעתו באורח קשה, היא סימונה רז, בת 53 מפתח תקווה - כך הותר היום (שני) לפרסום. אתמול, במהלך דיון שלישי בהארכת מעצרה של רז, התירה השופטת כרמית בן אליעזר לפרסם את שמה לבקשת התקשורת ונימקה: "מאז הארכת המעצר הראשונה הצטבר בידי היחידה החוקרת חומר ראיות אשר ביסס להעצים את החשד הסביר, ובפרט הודאת החשודה באופן המצדיק עיון מחדש בשאלת נקודת האיזון הנכונה באשר לפרסום". היא הוסיפה: "במקרה שלפניי, מצאתי כי קיים אינטרס ציבורי מובהק בחשיפת פרטי המקרה וזאת בשל זכות הציבור לדעת והן בשל הצורך להזהיר את הציבור והן בשל עמדת היחידה החוקרת כי פירסום עלול לגרור תלונות נוספות". שמה הותר לפרסום רק היום, לאור בקשתו של עורך דינה, ששי גז.

   מעצרה של רז הוארך אתמול בארבעה ימים בבית משפט השלום בבית משפט השלום בפתח תקווה. בינתיים, בסוף השבוע, השתפר מצבו של דניאל שמאושפז בבית החולים שניידר בפתח תקווה, אך עדיין מוגדר במצב בינוני. ההורים, לירון ועידן גרסון, שמעודדים מהשיפור במצב, עדיין חוששים לעתיד. "דניאל מתקדם וזה משמח מאוד שהוא נושם בעצמו, אך הדרך עוד ארוכה. אני רוצה לקבל את דניאל של לפני שבוע", אמרה לירון.

   עוד בנושא:
   אם נוספת גילתה: "'המטפלת המטלטלת' תקפה את בתי לפני שלוש שנים"
   אמו של התינוק שטולטל: "העיניים שלו התגלגלו, צעקתי 'זה לא הילד שלי'"
   מצבו של התינוק שלפי החשד טולטל משתפר; חוזר בהדרגה להכרה

   הוארך מעצר המטפלת החשודה בטלטול תינוק בן 4 חודשים (דוד קורן)
   רז בהארכת מעצרה אתמול (צילום: דוד קורן)

   בשבוע שעבר הגיעה לירון לאסוף את בנה מהמשפחתון, שבו שוהה כחודש. "סימסתי למטפלת שאני למטה. היא יורדת איתו ואני רואה שעיניו מתגלגלות, הוא חיוור ושמוט, והיא אומרת לי: 'הערתי אותו אז הוא מתאושש'", תיארה לירון, שהבינה שמשהו לא בסדר. "התחלתי לצרוח ושאלתי אותה אם הוא נפל או קרה משהו, והיא אומרת לי שהכול בסדר ואני צועקת 'זה לא הילד שלי'".

   אדם מכוחות הצלה שהיה באזור ניגש ובדק את דניאל ואמר ללירון שכדאי להעבירו מידית לבית החולים, שם עבר בדיקת MRI, שקבעה כי מדובר בטלטול. זאת, על אף שלא נמצאו חבלות. בין היתר אובחנו דימומים במוח. לאחר מכן ההורים עודכנו שהמטפלת נעצרה.

   "דניאל הוא הילד הרביעי שלנו. יש לנו ניסיון עם מעונות ומטפלות והפקדתי את בני במקום עם המלצות וקיוויתי שיהיה בסדר, כי אין כל אפשרות אחרת להיות רגועים במאה אחוז. אין מצב שיש אמון מלא כמו ילד שנמצא בבית עם סבתא, תמיד יש חשש. החושים עובדים כל הזמן והמטפלת נתנה לי ביטחון והרגשה טובה שהכול בסדר", תיארה לירון.

   "התפללו למען בננו": תינוק בן 4 חודשים טולטל ונפגע באורח קשה (יותם רונן)
   "עיניו מתגלגלות, הוא היה חיוור ושמוט". הוריו של דניאל (צילום: יותם רונן)