כחודשיים אחרי שהורשע: רומן זדורוב ביקש דיון נוסף מהעליון

סנגורו של הרוצח, עו"ד ירום הלוי, הגיש בקשה לקיים דיון בהרכב שופטים מורחב. נשיאת העליון מרים נאור תידרש להחליט אם לקבל את הבקשה או אם למנות שופט שיעשה זאת במקומה, אולם הסיכויים לקבלה נמוכים

17/02/2016
צילום: רוני כנפו, שי מכלוף; עריכה: יאיר דניאל

כחודשיים לאחר שהורשע בבית המשפט העליון בדעת רוב הגיש היום (רביעי) רומן זדורוב בקשה לדיון נוסף בפרשת רצח הנערה תאיר ראדה ב-2006. סנגורו, עורך דין ירום הלוי, הגיש בקשה לקיים דיון בהרכב שופטים מורחב. נשיאת העליון מרים נאור תידרש להחליט אם לקבל את הבקשה או אם למנות שופט שיקבל את ההחלטה במקומה. סיכויי הבקשה להתקבל נמוכים, שכן החוק קובע כי רק במקרים חריגים נענית בקשה לדיון נוסף.

בסוף דצמבר דחה בית המשפט העליון את ערעורו של זדורוב וקבע כי רצח את תאיר ראדה בת ה-13 בקצרין לפני כעשור. זאת לאחר שהורשע פעמיים – ב-2010 ובשנה שעברה – ונגזר עליו מאסר עולם. בראש הרכב השופטים עמד יורם דנציגר, שהיה בדעת מיעוט, ולצדו ישבו יצחק עמית וצבי זילברטל.

ראש הרכב השופטים דנציגר, שלדעתו יש ספק בהרשעה, נימק את החלטתו בכך שזדורוב לא ידע לפרט פרטים חשובים, ויש בכך כדי לגרוע מהודאתו של האחרון. "הוא לא ידע לענות על אופן שיסוף גרונה, את אופן החיתוך, ולא ידע היכן היא ישבה", כתב.

לקריאה נוספת:
מאות הפגינו בתל אביב למען רומן זדורוב: "היה טרף קל"
ראש מועצת קצרין: "שמואל ראדה החזיק את עצמו בשביל בית הכנסת"
המדינה חזרה בה מהטענה לרשלנות של הפתולוגית במשפט זדורוב

עוד בוואלה!

יש מי שגילה את הסוד: איך תראי מושלמת בלי לצאת מהבית?

בשיתוף פורטונה
סיכויים נמוכים. זדורוב בערעורו לעליון, דצמבר 2015(צילום: נועם מושקוביץ)

בדצמבר 2006 נמצאה גופתה של תאיר בתא שירותים בבית ספר "נופי גולן" בקצרין שבו למדה, גרונה משוסף ובגופה חתכי סכין וסימני אלימות רבים. לאחר הרצח עצרה המשטרה את זדורוב, פועל בניין שעבד בבית הספר שהיה אז בן 29, ולאחר חקירה שחררה אותו. כשבוע לאחר הרצח עצרה אותו שוב בחשד שביצע את הרצח.

בחקירתו, הודה זדורוב בביצוע הרצח ושחזר אז את המעשה לעיני מצלמות המשטרה. ימים ספורים לאחר מכן חזר בו מהודאתו, סירב לחתום עליה וטען כי היא הוצאה ממנו בלחצים.

זדורוב הורשע בבית המשפט המחוזי בנצרת ב-2010 ונידון למאסר עולם. זאת בעיקר על סמך הודאתו, שבה אמר כי רצח את ראדה באמצעות סכין יפני, ועל סמך וכתמי הדם על מכנסי הג'ינס של ראדה. באמצעות עורכי דינו אלקנה לייסט ואיתי הרמלין מהסנגוריה הציבורית, ערער זדורוב על הרשעתו.

העליון החזיר את התיק לבית המשפט המחוזי לצורך שמיעת שני מומחים: האחד בשאלת טביעת הנעל על מכנסי הג'ינס שלבשה ראדה, והשני בשאלת כלי הרצח ששימש את הרוצח והמחלוקת אם החתכים נגרמו מסכין משוננת או סכין ישרה. לפני חודשיים, כאמור, שב התיק לדיון בעליון בעקבות ערעורו של זדורוב, שם הורשע ונסתם הגולל על פרשת הרצח.

  • רומן זדורוב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully