אינתיפאדת הבודדים

עשרות הגיעו לתמוך במשפחת שרקי בדיון בעניין המחבל הדורס: "לא נשתוק"

לאחר שאחיו, העיתונאי יאיר שרקי, קרא לציבור "להבהיר ברגליים שגם בתיק הזה יש עניין", עשרות בני אדם הגיעו לבית המשפט המחוזי בירושלים: "לא נשב בשקט כשאנשים נרצחים". בדיון התעקש המחבל: "לא זוכר כלום, הייתי עייף ולחוץ". דיווח לאולפן וואלה! NEWS

צילום: גדעון צנטר עריכה: ניר חן

עשרות בני אדם הגיעו היום (שני) לבית המשפט המחוזי בירושלים לדיון בעניינו של חאלד קוטינה, שדרס למוות את שלום שרקי בחודש אפריל, ובו יעידו קוטינה וסנגורו כי לא היה אחראי למעשיו. העשרות הגיעו לתמוך במשפחת הנרצח לאחר שאחיו, העיתונאי יאיר שרקי, קרא לציבור להגיע למקום ו"להבהיר ברגליים שגם בתיק הזה יש עניין ציבורי". בפיגוע שבו נרצח שלום, נפגע באורח קשה גם חברתו שירה קליין כשישבו השניים בתחנת אוטובוס בגבעה הצרפתית בירושלים.

"הזמנתי את הציבור כדי לחשוף אותו לאופן שבו מתנהל משפט רצח. זו לא בעיה ספציפית עם שופט כזה או אחר: כשמערכת רוצה להיות עם סכין בין השיניים היא יודעת לעשות זאת, ואנו מקווים שהנוכחות והעניין הציבורי הרב שהציבור גילה במשפט יהיו גם לעיני בית המשפט וישפיעו על כל ההתנהלות כאן ובכל התיקים הדומים", אמר יאיר שרקי לוואלה! NEWS. "באתי לכאן כאדם פרטי במנותק מעבודתי אבל זהו תיק למען הקורבנות הבאים".

הרב אורי שרקי, אביו של שלום, הודה לתומכים שנענו לקריאת המשפחה להגיע לדיון. "אנחנו חושבים שזה חשוב שהצדק ייעשה והציבור ייחשף למשפט ויהיה מודע לנסיונות הנואלים לפטור אותו מעונש", אמר. "אנחנו חושבים שהשותפות של הציבור חשובה ואנחנו מודים לציבור שנענה לקריאה". אסתר סולטן מבית אל, שהגיעה לדיון יחד עם 60 בני אדם, אמרה: "באנו לכאן כדי להגיד שדם יהודי אינו הפקר. באנו לכאן כדי שהשופטים ידעו שאנחנו לא נשב בשקט כשאנשים נרצחים".

עוד ידיעות בוואלה! NEWS:
מאנשי ביטחון פלסטינים – למפגעים מבפנים: המדרון החלקלק של גל הטרור
מחבל בן 17 ניסה לדקור חייל באזור טול כרם, נורה - ונהרג
קשור באישון לילה: כך גורש מישראל פעיל אופוזיציה אתיופי בניגוד לנהלים

טוב לדעת (מקודם)

האם בי-קיור לייזר באמת עוזר לכאבי ברכיים? זו האמת

לכתבה המלאה
עשרות תומכים הגיעו לדיון (צילום: נועם מושקוביץ)
העיתונאי יאיר שרקי, אחיו של הנרצח, בבית המשפט (צילום: נועם מושקוביץ)

"מול אולם מלא עיניים בוחנות, השופטים יהיו חדים יותר ויפסיקו את גרירת הרגליים של הסנגורים והפרקליטות תתאמץ יותר", אמר יאיר שרקי בקריאתו לתומכים להגיע. "אולי, באולם מלא, ידאגו אנשי משמר בתי המשפט שמשפט הרצח לא יהפוך לזירת מפגש בין המחבל למשפחתו".

בדיון טען הפעם קוטינה כי הוא לא זוכר דבר מהאירוע. "לקחתי את הוריי לביתם אולם אינני זוכר מאז דבר. הייתי עייף ולחוץ", אמר. הטענה כאילו רציתי לרצוח לא היה ולא מברר. מרגע שהגעתי לחקירה במגרש הרוסים הרביצו לי. לא יכולתי להבחין בין לילה לבוקר". הוא הוסיף: "אמרתי לחוקר שרציתי לעשות פיגוע אבל שיקרתי כדי שיעזבו אותי. זכרתי רק שהייתה תאונת דרכים. ברגע שלקחו אותי למדרש הרוסים אמרו לי שרצחתי יהודי. אני לא זוכר את המצב שבו הייתי בתאונה. אני זוכר שהגעתי לצומת הגבעה הצרפתית ומפה אני לא זוכר". ואולם, הדברים עומדים בסתירה לאמירותיו בחקירה, ולפיהן רצה לנקום ביהודים.

מלבד חוות הדעת הפסיכיאטרית שתוגש היום, בשבוע שעבר נחשפו בוואלה! NEWS חומרי החקירה שמצביעים על כך שקוטינה ניסה בתחילה לטעון שמדובר היה בתאונת דרכים ולא בפיגוע. "כאשר נדלק האור הירוק התחלתי להאיץ בנזין ברכב, והאצתי את הרכב לכיוון היהודים. אני לא זוכר אם פגעתי בהם, כי הייתי מרוכז שלא להיכנס ברכבים... כנראה שנכנסתי בקיר...". הוא הוסיף בחקירה: "האור הירוק אמר לי לברוח מאוטובוס, כי משפחה שאני מצוי עמה ביריבות רוצה להרוג אותי", אולם בחקירתו הודה שאמר זאת כדי להתחמק מהודאה בביצוע הפיגוע. "ניסיתי לשחק אותה אהבל, זה היה שקר".

כשהסביר לחוקריו את המניעים לדריסה, אמר: "התחלתי לחשוב לנקום ביהודים כי החיים שלי בענתא אומללים מאוד והמחסום הזה עושה תמיד פקקים, ואני מסוג האנשים שלא סובל פקקים בגלל המחלה שלי". קוטינה, תושב השכונה שייח ג'ראח שעבר בעקבות נישואיו להתגורר בכפר ענתא מצפון לירושלים, סיפר כי החליט לבצע את הפיגוע לאחר שהוא ומשפחתו עוכבו במחסום בכניסה לשכונת שועפאט כשהחזיר את הוריו מביתו. "עברנו דרך מחסום ענתא והיה שם פקק גדול, הייתי לחוץ נפשית. אחרי חצי שעה אחי התעצבן ולקח את הילדה שלו והלך ברגל עד למחסום. אנחנו נשארנו ברכב עד לבידוק. אחרי שהורדתי את הוריי בסביבות 22:30 לא ירדתי מהרכב. הייתי עצבני".

מאות בהלוייתו של שרקי (צילום: נועם מושקוביץ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully