דרישה לסגירת תיכון ברהט: חלונות שבורים, לשלשת יונים ופסולת בניין

דוח של משרד הבריאות חשף שורת ליקויים תברואתיים בתיכון שבו לומדים מאות תלמידים. בין הממצאים: שירותים שבורים, מזוהמים וחסרי דלתות. משום שלא שופר המצב, הוגשה למשרד החינוך בקשה לסגירת המוסד. העירייה: "כדי לשפר את המצב הוצאו צווי סגירה לקיוסקים שפועלים בביה"ס"

  • רהט
  • תיכון
  • תברואה
צילום: אחמד אבו סוויס, בני בן סימון עריכה: שניר דבוש

משרד הבריאות דורש ממשרד החינוך לסגור לאלתר בית ספר תיכון ברהט בשל רמת התברואה הירודה שבה הוא שרוי. הדרישה באה בעקבות דוח ביקורת של משרד הבריאות בבית הספר "דאר אל-קלם" שחשף את התנאים המזוויעים שבהם לומדים מדי יום מאות ילדים.

לאחר שגובש הדוח נעשתה פנייה לעירייה בבקשה שתשפר את הממצאים הלקויים. ואולם, ביקורת נוספת שנערכה לפני שבוע וחצי העלתה כי דבר לא תוקן. בשל כך הוגשה הבקשה לסגירת בית הספר למשרד החינוך, וכעת הוא בודק את ממצאי הדוח.

לקריאה נוספת בוואלה NEWS:
לאחר מצבור תלונות: ועדת האתיקה השעתה את ח"כ חזן לחודש מהכנסת
קצין בכיר במטכ"ל: "לא זזים סנטימטר בסוריה בלי לעדכן את ארה"ב"
ח"כ גטאס חשף פרשה ביטחונית חמורה בכנסת: "שב"כ מנסה לכסות מחדלים"

טוב לדעת (מקודם)

מדרסים בהתאמה אישית בחצי שעה - ואתם יוצאים לחיים חדשים

לכתבה המלאה
לשלשת של יונים בבית הספר "דאר אל-קלם" ברהט (צילום: צילום מסך, אחמד אבו סוויס)

התנאים הקשים שנחשפו כוללים קירות וחלונות שבורים ולשלשת יונים על הקירות ועל המרצפות. מצב חצר בית הספר תואר לפי הדוח כמחפיר משום שעובר בה קו ביוב המציף אותה. הביוב פתוח ובנוסף לכך החצר מכוסה בפסולת בניין ובאשפה. יתר על כן, במקום עוברת תעלת ניקוז גשמים מהשכונה הסמוכה שגורמת גם היא להצפות.

הממצאים לגבי השירותים היו חמורים במיוחד: ריח חזק של שתן שרר בהם, כמה מהאסלות ומהכיורים נעקרו, יונים קיננו בחלק מהתאים ובאחרים חסרו דלתות. כמו כן, לא היו סבון ונייר טואלט, כל קירות השירותים לוכלכו בהפרשות, הכיורים היו סתומים וגם האסלות והמשתנות.

מעיריית רהט נמסר: "העירייה עושה מאמצים אדירים לתקן את מה שהיא יכולה בתוך יומיים. כדי לשפר את המצב הוצאו צווי סגירה לקיוסקים שפועלים בבית הספר, ועד יום ראשון העניין יוסדר".

הכיורים בשירותים מטונפים (צילום: צילום מסך, אחמד אבו סוויס)
השירותים סתומים (צילום: צילום מסך, אחמד אבו סוויס)
החלונות שבורים (צילום: צילום מסך, אחמד אבו סוויס)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully