פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   קיבל הפוגה ממעצר הבית - ונתפס משתולל על טרקטורון בחוף הים

   החשוד, שרישיונו נפסל כי נהג תחת השפעת סם, קיבל אישור להפר את תנאי מעצרו כדי להגיע לבית המשפט. כשראה שהדיון נדחה, ניצל את חלון הזמנים ונהג בפראות בים, אך זוהה בידי השוטר שעצר אותו בעבר

   נושא: פסול נהיגה נתפס כשהפר את מעצר הבית שלו ורכב על טרקטורון בחוף הים בניצנים, 26 ביולי 2015 (אתר רשמי , חטיבת דובר המשטרה)
   החשוד השתולל על טרקטורון בחוף הים ונתפס כשהפר מעצר בית. פעולת אכיפה נגד נהגי טרקטורונים בחופים (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

   תושב אשקלון בשנות ה-20 לחייו נתפס ביום רביעי כשהוא נוהג בפראות בטרקטורון בחוף הים שבאזור ניצנים, על אף שהיה אמור לשהות במעצר בית בשל נהיגה תחת השפעת סם, שבגינה נפסל רישיונו. החשוד היה אמור להגיע לדיון בבית המשפט לתעבורה באשדוד, אך כאשר גילה שהדיון נדחה, החליט לצאת לסיבוב עם הטרקטורון בחוף. לרוע מזלו, שוטר שתפס אותו בעבר זיהה אותו והביא לבסוף למעצרו. בתום החקירה, הוגש אתמול (ראשון) כתב אישום נגד החשוד.

   מי שזיהה אותו בחוף הוא פקד סהר שאול, ראש משרד התנועה במשטרת אשקלון, שבילה בחוף עם ילדיו. "זיהיתי את הרוכב כפסול נהיגה שעצרתי בעבר הקרוב בגין נהיגה תחת השפעת סם. למיטב זיכרוני, הוא היה אמור לשהות במעצר בית. קראתי בשמו והוריתי לו לעצור, אך הוא נמלט מהמקום בנסיעה פרועה", אמר.

   עוד בוואלה!NEWS:
   "אז מתי תולים את השמן?": הלייק שכמעט וסיבך את זהבה גלאון
   כך סייע הביומטרי בנתב"ג ללכוד חשוד בגניבת אלפי דולרים
   בניגוד לחוק: עשרות פעילי ימין התפללו באדמות חומש לרגל ט' באב

   נושא: פסול נהיגה נתפס כשהפר את מעצר הבית שלו ורכב על טרקטורון בחוף הים בניצנים, 26 ביולי 2015 (אתר רשמי , חטיבת דובר המשטרה)
   כל שוטרי המחוז הדרומי מגויסים לטיפול בנושא פסולי הנהיגה (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

   כמה שעות מאוחר יותר הגיעו שוטרי תחנת אשקלון לביתו של החשוד ועצרו אותו. בחקירתו התברר כי באותו יום היה אמור הצעיר להגיע לדיון בבית המשפט לתעבורה באשדוד. כדי לאפשר את הגעתו, הושתקה התראת האזיק האלקטרוני שאליו היה כבול במסגרת מעצר הבית, על מנת שיוכל להפר את תנאי המעצר לזמן המשפט בלבד. הוא אכן הגיע לבית המשפט, אך כשראה שהדיון נדחה בשל העומס, הוא החליט לנצל את הזמן ולצאת לסיבוב עם הטרקטורון בחוף.

   חרף טענותיו של החשוד כי לא נכח בבית המשפט ולא הגיע לחוף היום באותו היום, חוקרי משטרת מרחב לכיש הפריכו את עדותו באמצעות מצלמות האבטחה של בית המשפט ובאמצעות עדותו של פקד שאול. בתום החקירה, הוגש נגד החשוד כתב אישום בגין הפרת הוראה חוקית ונהיגה בזמן פסילה, כאשר המשטרה תבקש להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים.

   פקד שאול ביקש להרחיב על פעילות המשטרה בנושא בריונות בכבישים ופסולי נהיגה ואמר: "בשבועות האחרונים אנחנו מבצעים פעילויות רבות לטיפול בנושאים אלה. זאת, במסגרת מבצע 'מהלך גורלי' שבו לוקחים חלק כל שוטרי המחוז הדרומי. מעצרו הראשון של הצעיר היה באחת מהפעילויות הללו ונראה כי הוא לא למד את הלקח. במקרים כאלו, אני סבור שיש להחמיר את הענישה, ואני מקווה כי הפעם הוא סוף סוף ילמד את הלקח".