פרשת פישר

לאחר שלושה חודשים: עו"ד פישר שוחרר למעצר בית

פרקליט הצמרת שוחרר לבית חמותו בהתאם להחלטת בית המשפט העליון בשבוע שעבר, שהפכה את החלטת המחוזי. זאת, לאחר שנקבע כי הוא אינו מסוכן לציבור: "תש כוחו, אינו חניבעל לקטר"

  • רונאל פישר
צילום: יותם רונן, עריכה: שניר דבוש

עורך הדין רונאל פישר שוחרר אתמול (ראשון) למעצר בית, לאחר שלושה חודשים. זאת, לאחר שביום חמישי האחרון הפך בית המשפט העליון את החלטת המחוזי, וקבע כי פרקליט הצמרת אינו מהווה סכנה ועל כן אין מניעה לשחררו ממעצר.

בית המשפט קבע כי עורך הדין הבכיר ישוחרר למעצר בית אצל חמותו. זאת, בתמורה לשעבוד שניים מבתיו, ובכפוף לערבות של ארבעה מפקחים על סך 300 אלף שקלים כל אחד.

לקריאה נוספת:
"ברכה אמר לי: 'אתה יודע מי זה הרב פינטו? לא חוקרים אותו'"
ברונו שטיין: "אמרתי לפישר: 'אי אפשר, אני איש משטרה'"
דוד נחקרה בחשד לקבלת טובות הנאה מפישר כפרקליטת מחוז

טוב לדעת (מקודם)

הטכנלוגיה בנעליים שתציל אתכם מכאבי הגב והברכיים

לכתבה המלאה
שוחרר למעצר בית. עו"ד פישר, אמש (צילום: צילום מסך, יותם רונן)

השופט יצחק עמית נימק את ההחלטה מהשבוע שעבר בכך שפישר אינו מסוכן לציבור. "עמדנו על כך שבעקבות חשיפת הפרשה, תש כוחו של העורר בזירה בה פעל, כעורך דין מקושר לדמויות ציבוריות אשר סוחר במידע שנמסר לו על ידי מלכה. בחשש שמא אולי יעלה בידי העורר לפעול גם מתוך חלופת המעצר, בזירות ובגזרות אחרות, שקצרה ידו של בן תמותה לחזותן ולשערן, משל היה העורר מעין 'חניבעל לקטר' שלא ניתן להשאירו לשניה ללא השגחה, לא די לענייננו", אמר.

עוד הדגיש עמית כי "לכך יש להוסיף כי לעורר אין עבר פלילי וזה לו מעצרו הממושך הראשון. רוצה לומר, כי הגם שקיים סיכון מסוים שקשה להעריכו ולכמתו, דומה כי ניתן להקהות עוקצו של סיכון בחלופה נאותה".

(עדכון ראשון: 22:27)

"אין לו עבר פלילי וזהו מעצרו הראשון". עו"ד פישר, אמש (צילום: צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully