תיעוד: סייעת בגן ילדים מורה לילדים להכות את חברם

בסרטון שצולם במצלמת האבטחה של הגן בקריית אתא, ששימש ראיה בבית המשפט, נראים ילדי הגן בועטים בילד, בן שלוש, לאחר שהגננת חנה ירון ביקשה "להחזיר לו" על כך שהכה כנראה ילדה אחרת. בשבוע שעבר נגזרו עליה חמישה חודשי עבודות שירות

15/06/2015
צילום מסך

בית המשפט המחוזי בחיפה התיר אתמול (ראשון) לפרסום את הסרטון מלפני שנה שבו נראית חנה ירון בת ה-59, סייעת בגן ילדים בקריית אתא, מורה לילדים להכות ילד בן שלוש לאחר שזה נהג באלימות כלפי חבריו. בשבוע שעבר נגזרו על ירון חמישה חודשי עבודות שירות ותשלום פיצויים להורי הילדים שהוכו בסך 8,000 שקלים.

בתיעוד, שצולם במצלמות האבטחה של הגן ושימש ראיה בבית המשפט, נראים ילדי הגן ניגשים אל הילד ומקיפים אותו, ולאחר מכן בועטים בו ושבים למקומם. כל זאת בנוכחות הסייעת.

עוד בוואלה!NEWS:
ביקורת על מח"ט כפיר: "התיעוד צריך להדליק נורה אדומה"
"חומר מסוכן מאוד": מי מרעיל את הכלבים בגבעתיים?
בעקבות הלחץ: דיון על העברת 3 מיליון שקלים לסיוע נפשי לילדים

טוב לדעת (מקודם)

הסוד נחשף: כיצד בי-קיור לייזר מפחית את הכאב?

מוגש מטעם בי קיור לייזר
מאסר על תנאי ועונש כספי. גן הילדים בקריית אתא(צילום: אדריאן הרבשטיין)

ירון שימשה סייעת בגן של 32 ילדים בני שלוש וארבע. על פי כתב האישום, בפברואר 2014, בעת שהגננת הקבועה הייתה בחופשה, ריכזה הסייעת את הילדים למפגש, ובמהלכו התלוננה אחת הילדות כי ילד אחר הכה אותה. בתגובה לכך, לפי כתב האישום, הורתה הסייעת לילדה "להחזיר לו". בשלב זה החלו הילדה ושני ילדים נוספים לבעוט באותו ילד, תוך שהסייעת צופה במעשיהם ו"איננה עושה דבר".

אלא שהעניין לא הסתיים בכך. בהמשך, אחרי שילדים נוספים טענו שהילד הכה גם אותם, משכה הנאשמת את הילד בכוח אל מרכז המעגל, פנתה לכל ילדי הגן ואמרה כי מי שספג מכות רשאי להחזיר לילד. מכתב האישום עולה כי בהוראת הסייעת ניגשו כל ילדי הגן אל הילד, הקיפו אותו, בעטו בו ושבו למקומם. לפי העדויות, הנאשמת פנתה אז לילד ושאלה אותו אם "זה נעים לו", והוסיפה: "כך הוא לומד".

נגד ירון הוגש כתב אישום בגין התעללות בקטין ותקיפה בנסיבות מחמירות, אולם בסופו של דבר היא הורשעה בעבירה הראשונה בלבד במסגרת הסדר טיעון. בגזר הדין כתבה השופטת רונית בש כי במעשיה פגעה ירון "בשלמות גופו, בביטחונו ובכבודו של הילד, שניצב חסר ישע אל מול האלימות וההשפלה שהופגנה כלפיו על ידי ילדי הגן". השופטת ציינה בגזר הדין את המצוקה הרגשית שאליה נקלע הילד באירוע עצמו ולאחריו. לדבריה, הייתה גם "פגיעה חינוכית ורגשית ביתר ילדי הגן, שלהם הורתה הנאשמת להכות את הילד".

(עדכון ראשון: 20:51)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully