האם נפתרה תעלומת העיגולים המסתוריים שנמצאו בלב המדבר?

האם העיגולים המסתוריים שנמצאו במדבר גובי ב-2003 הם מקומות קדושים של שבטי נוודים בהם הקריבו קורבנות לאל השמש? כך טוען חוקר מומחה

  • מדבר
  • סין
מערכת וואלה! חדשות
מקום פולחן עבור אל השמש או סתם יצירה של ילד משועמם? (צילום: צילום מסך, CCTV Weibo)

עיגולים מסתוריים שנמצאו במדבר גובי שבמערב סין בשנת 2003 העלו במשך השנים שאלות רבות בקרב ארכיאולוגים, שתהו על משמעותם. כעת יתכן שהגיע הסוף לתעלומה, לאחר שהשבוע פרסמה חוקר מומחה השערה לפיה מדובר באתרי פולחן, בהם שבטי נוודים שעברו במקום לפני אלפי שנים הקריבו קורבנות לאל השמש.

ה-China Daily דווח שכ-200 צורות מעגליות נמצאו ליד העיר טורפאן, הנמצאת בחלק הצפון מערבי של המדינה, ומאז מושכות למקום הרבה מבקרים. המקומיים, שחשדו כי מדובר במקומות פולחן, כבר החלו לחפור מתחת למעגלי האבנים המסתוריים וחיפשו קברים ועצמות. ערוץ CCTV הסיני דווח כי על אף החיפושים שנערכו במקום - לא נמצאו שם קברים, ויותר מכך - השלטון המקומי התערב בכדי לעצור את החפירות ולשמור על שלמותם של האתרים.

עוד באותו נושא

תעלומה בסין: מאין צצו ציורי ענק שצולמו מהחלל?

לכתבה המלאה
נראה קצת כמו רחוב אבן גובי-רול (צילום: צילום מסך, CCTV Weibo)

הארכיאולוג המקומי לייאו אנגואו שחקר אותם במשך השנים האחרונות טוען שצורתם המעגלית מעידה כי מדובר במקום בו נעשו טקסי פולחן לאל השמש, "הם עגולים וגדולים כמו השמש ומקיפים אותם צורות מרובעות ומלבניות, והנוודים ידעו שמה שמקיף את השמש הוא לא עגול", הוא סיפר. הסבר קצת מטופש אבל מה כבר ציפיתם מנוודים שחיו פה לפני אלפי שנה?

למה לשלול חייזרים? (צילום: צילום מסך, CCTV Weibo)

ד"ר וולקר הייד, ארכיאולוג מאוניברסיטת בריסטול, סיפר ל- MailOnline שטקסים דומים התקיימו גם במונגוליה הסמוכה. "חלקם שימשו כמקומות קבורה", הוא סיפר, "אחרים, אם לא רובם, מסמנים מקומות קדושים או מקומות עם מאפיינים רוחניים מיוחדים, ששימשו גם כמקומות פולחן". הייד מעריך שהעיגולים המסתוריים שנמצאו בסין מסמנים גם הם מקומות פולחן מלפני 4,500 שנה.

אם בא לכם לראותם בלייב, העיגולים נמצאים בסמוך לאזור "ההרים הלוהטים", שנקרא כך בגלל שהוא אחד המקומות החמים ביותר בעולם.

הסימנים שמקיפים את "מעגל השמש" (צילום: צילום מסך, CCTV Weibo)

עוד בנושא

מדוע אולר שוויצרי עתיק שנמצא בישראל מסעיר מדענים מכל העולם?
100 טון, 40 מטרים: התגלה דינוזאור חדש וגדול במיוחד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully