וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בקרוב: מבקש מקלט המסרב לצאת למדינה שלישית - ייכלא

שינוי משמעותי במדיניות הטיפול במסתננים: נתין זר ללא בקשת מקלט תלויה יוכל לצאת למדינה שלישית בהסכמה, או להישלח לכלא סהרונים. המהלך יצא לפועל בימים הקרובים, באישור היועץ המשפטי לממשלה

הפגנת מבקשי המקלט במתקן הכליאה חולות, פברואר 2014. יותם רונן
"המהלך יהווה כלי אפקטיבי למימוש החובה שלנו כלפי תושבי מדינת ישראל". מבקשי מקלט/יותם רונן

שינוי מדיניות ברשות האוכלוסין וההגירה: מבקש מקלט שיסרב להצעת הרשות לעזוב מרצון את ישראל ייחשב כמי שאינו משתף פעולה ותיבחן העברתו לכלא. למעשה, מדובר בניסיון נוסף של רשות ההגירה להפעיל לחצים על מבקשי המקלט לעזוב מרצון. מההסדר שגובש בימים האחרונים עולה כי מבקש מקלט שאין לו בקשת מקלט תלויה ועומדת, ושיסרב לצאת מרצון מישראל, ייחשב כמי שאינו משתף פעולה לפי סעיף 13 לחוק הכניסה לישראל. אז ייערך לו שימוע שבו יוחלט אם להעבירו למשמורת בכלא סהרונים. כיום עומדת בפני מבקשי המקלט האפשרות לעזוב את ישראל מרצון למדינה שלישית, כגון רואנדה או אוגנדה.

עוד בנושא:
"מחסני הילדים" שבהם תינוקות מתים בדרום תל אביב
בניגוד לנוהל: מבקש מקלט בעל משפחה כלוא ב"חולות"
מאמץ מרתוני לאשר את "חוק המסתננים" החדש בכנסת

מבקשי מקלט בדרום תל אביב, מרץ 2015. ראובן קסטרו
למבקש מקלט שיבחר לצאת מרצון יינתנו 30 ימים להתארגנות/ראובן קסטרו

מתווה הפעולה, אותו מוביל שר הפנים היוצא גלעד ארדן, קיבל את אישורו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ויצא לפועל בימים הקרובים. ארדן הנחה את אנשי הרשות לאתר את קבוצת מבקשי המקלט השוהים במתקן חולות להם אין בקשות מקלט תלויות ועומדות, ולהציע להם באופן יזום לעזוב מרצון - או להתמודד עם מאסר ממושך.

למבקש מקלט שיבחר לצאת מרצון יינתנו 30 ימים להתארגנות. יימסר לו מידע על הליך היציאה, על הליך הקליטה ועל המדינה השלישית שבה הוא צפוי להיקלט. הליך היציאה, לרבות כרטיסי הטיסה, בתי מלון ומענק יציאה יהיו באחריות מדינת ישראל ובמימונה. "המהלך יעודד מסתננים לצאת מתחומי מדינת ישראל בצורה בטוחה ומכובדת, ויהווה כלי אפקטיבי למימוש החובה שלנו כלפי תושבי מדינת ישראל ודרום תל אביב להשבת מרקם החיים אליו היו רגילים". אמר שר הפנים היוצא, גלעד ארדן.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

תרפיית מציאות מדומה: טיפול להתמודדות עם חרדה

בשיתוף zap doctors
הפגנת מבקשי המקלט במתקן הכליאה חולות, פברואר 2014. יותם רונן
הפגנת מבקשי מקלט בחולות. פברואר 2014/יותם רונן

מדינת ישראל הגיעה להסדר עם רואנדה ואוגנדה, המוכנות לקלוט מבקשי מקלט שהסתננו לישראל ולא ניתן להרחיקם למדינת מוצאם. לטענת הרשות, ההסדרים מאפשרים למבקש המקלט יציאה ושהייה בטוחה במדינה השלישית. מתחילת 2014 תועדו ברשות כ-1,500 מקרים של יציאה מרצון למדינה השלישית, בנוסף ל-7,000 מבקשי מקלט ששבו למדינת מוצאם בתקופה זו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully