"הפגנת רעלות" בקריית אתא נגד הכפייה הדתית בעיר

עקב חשיפת וואלה! חדשות כי בכוונת העירייה לסגור את מכון הכושר "ספייס" בשבת, הפגינו מתאמנים כשהם עוטים רעלות וגלביות והניפו שלטים עליהם נכתב "החופש שלי להתחזק גם בשבת"

אחיקם משה דוד
27/05/2014
צילום: אחיקם משה דוד

כ-40 בני אדם הפגינו היום (שלישי) מול בית עיריית קריית אתא כשהם עטויים ברעלות ובגלביות, במחאה על דרישת העירייה כי מכון הכושר בו הם מתאמנים יהיה סגור בשבת. ההפגנה המיוחדת נערכה בעקבות חשיפת וואלה! חדשות, לפיה עיריית קריית אתא מסרבת להעניק רישיון עסק למכון הכושר "ספייס" שנפתח בעיר לפני כמה שבועות, בשל עבודת המכון בשבת.

עוד בוואלה! חדשות:
חשד לשחיתות בנמל אשדוד: 15 בכירים נעצרו
תעלומת המטוס המלזי: כנראה אזל הדלק לפני שהתרסק
הרב פינטו נחת בישראל; מוסר עדות בפרשת "רב-ניצב"

עוד בוואלה!

קולקציית האיפור שתסגור לכן לוק זוהר - גם לערב וגם ליומיום

בשיתוף בובי בראון
לבושים ברעלות וגלביות, מוחים על כפייה דתית. ההפגנה מול בית העירייה, היום(צילום: מערכת וואלה!, אחיקם משה דוד)

המתאמנים והמתאמנות שהגיעו להפגין מחו נגד הכפייה הדתית, לטענתם, בעיר ובעד פתיחת המכון בשבת. הם הניפו שלטים עליהם נכתב "'כושר זה הדעת שלי" ו"החופש שלי להתחזק גם בשבת". לאחר מכן, הם ערכו שיעור זומבה כשהם עטויים ברעלות ובגלביות שחורות, במחאה על ההתניה המוזרה, כלשונם, של העירייה ונגד הכפייה הדתית. למחאה יוצאת הדופן הצטרפו גם כמה מחברי מועצת העיר כמו גם עוברי אורח רבים.

בית המשפט הקפיא את צו הסגירה. מכון הכושר(צילום: באדיבות space)

בשבוע שעבר נחשף כי בשיחה שתועדה בין מנהל המכון בקריית אתא לבין פקיד העירייה האחראי על מתן רישיונות העסק, נאמר לו מפורשות כי כל הטפסים הנדרשים לקיום רישיון עסק שהומצאו על ידו תקינים. עם זאת, דבר אחד מונע ממנו לקבל את הרישיון והוא מכתב התחייבות שלא לפתוח את בית העסק בשבת, דרישה בלתי חוקית. באחריות העירייה פועל באזור גם קאנטרי עירוני שבתוכו עובד חדר כושר גם בשבת, ולמרות זאת, העירייה סירבה לאפשר למכון "ספייס" לעבוד גם ביום המנוחה ואף הוציאה לו צו סגירה שהוקפא בינתיים על ידי בית המשפט.

מעיריית קריית אתא נמסר: "מכון הכושר פועל ללא טופס 4 והיתר בניה, באופן שמסכן את המשתמשים בו. הניסיונות לקשור בין העובדה כי המכון פועל ללא רישיון עסק לבין השבת הם ככל הנראה לא יותר מתרגיל ביחסי ציבור".

לפניות לכתב אחיקם משה דוד: ahikam77@walla.co.il

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully