טלטלה במשטרה

הרב פינטו נחת בארץ; מוסר עדות בפרשת "הרב והניצב"

הרב החשוד במתן שוחד מוסר לראשונה עדות במחלקה לחקירות שוטרים. במסגרת עסקת הטיעון, דורשת להפרקליטות להטיל עליו שנת מאסר, בכפוף לכך שעדותו תיבדק ותימצא אמינה

גלי גינת
27/05/2014
צילום: שי מכלוף, עריכה: גדי וינסטוק

הרב יאשיהו פינטו, החשוד במתן שוחד, נחת הלילה (שלישי) בנמל התעופה בן גוריון שבלוד. הבוקר הוא מוסר לראשונה עדות בפני אנשי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) במשרד המשפטים, אשר עוסקים בפרשת "רב-ניצב". בין המעורבים בפרשה, ניצב בדימוס מנשה ארביב, לשעבר מפקד יחידה להב 433.

לפני כחודש נודע לוואלה! חדשות כי פינטו נוטה לקבל את עסקת הטיעון שהציעה לו הפרקליטות, הדורשת להטיל עליו שנת מאסר בפועל. פרקליטיו של הרב, עורכי הדין משה מזור ורועי בלכר, צפויים לדרוש מצדם תקופת מאסר מופחתת, אך בית המשפט הוא שיכריע לבסוף בסוגיה. ככל הנראה, כתב האישום הסופי יכלול עבירת שוחד אחת, על סכום של 200 אלף שקלים, וככל הנראה גם עבירה של שיבוש מהלכי משפט.

פרשת "רב-ניצב" - כתבות נוספות:
חשד: ארביב לא דיווח על השוחד מפינטו בזמן אמת
חבר הקונגרס מפרשת פינטו "צרח כמטורף ונופף מולי באקדח"
המיילים המפלילים: כך "שיחד" הרב פינטו את ניצב ארביב
"השוחד לארביב": "שכר" קבוע לבנו, סיוע נדיב בקניית דירה

בכל חמישי

הטבות ואטרקציות ב-10 ₪ בלבד - רק באפליקציית וואלה!

בשיתוף Poalim Wonder

כתב האישום המקורי נגד פינטו כלל אישום מרכזי בגין הצעת שוחד ומתן שוחד לתת-ניצב אפרים ברכה, בעת שהאחרון היה ראש חטיבת החקירות במשטרה. לפי כתב האישום, השוחד שהוצע היה בסך 200 אלף דולר ונועד לשכנע את הקצין הבכיר למסור לפינטו מידע על אודות חקירה שהתנהלה באותה תקופה נגד הרב סביב התנהלותה של עמותת "חזון ישעיה", שפינטו הוא נשיא הכבוד שלה.

"מלחמה קדושה"

לפינטו יוחסו גם עבירות של הדחה בחקירה תוך מתן טובות הנאה ושימוש באמצעים פסולים כלפי גורמים שונים, וכן עבירות של הטרדת עד, הלבנת הון ועוד. מכל אלה, כאמור, צפוי להישאר אישום השוחד וייתכן שאישום נוסף על ניסיון שיבוש הליכי חקירה. בתמורה לכתב האישום המקל, יתבקש פינטו למסור את כל הידוע לו על ארביב, שלטענת הרב קיבל ממנו טובות הנאה. אחד התנאים לחתימה על עסקת טיעון ועל גיבוש ההסדר המקל היה שהרב ישוב לישראל לפני החתימה כדי לתת עדות נגד ארביב. העסקה עמו לא תיחתם עד שעדותו תיבדק בפוליגרף ותימצא אמינה.

יממה לפני שנחת בישראל, שיגר הרב פינטו, מסר מעודד לחסידיו. לדבריו, הפרשה במרכזה היא "מלחמה קדושה". "עדיין לא דיברנו מאומה", כתב, "לא סיפרנו כלום, מעטים יודעים את הסיפור האמיתי. אנו בטוחים שברגע אחד יהיה סדק וכל החומה אשר גדרו ובצרו תבקע והאמת תצא לאור". "העולם ידע את האמת", המשיך, "חורבן וקלקול גדול ירד לעולם, אך אנו נזהרים בינתיים לשמור פינו ולשוננו רינה. מה שעשו קרובינו זה מעט, אך לתקן באנו ולא לקלקל ובטוחים שבקרוב ממש בזמן הזה תבוא הישועה והגאולה והאמת תצא לאור".

בהכנת הידיעה השתתף יקי אדמקר

לפניות לכתבת גלי גינת: gali.gnt@walla.com

  • מנשה ארביב
  • שוחד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully