ארבעה זוגות שעברו פונדקאות בתאילנד נחתו בישראל

לאחר חודשים של מאבק בקשיים הבירוקרטיים בהנפקת דרכונים לילודים, שבו ארבעה זוגות הורים טריים לישראל עם תינוקותיהם. "אחרי המסע הזה, אפשר להתחיל במסע האמיתי של ההורות"

דנה ויילר-פולק
צילום: דניאל בוק, עריכה: מיכאל ברגמן

סוף טוב: ארבעה זוגות הורים שעברו הליך פונדקאות בתאילנד, ונתקעו שם למשך יותר מחודשיים בשל קשיים בירוקרטיים בהוצאת דרכונים ישראליים לתינוקותיהם, שבו הבוקר (שישי) לישראל יחד עם התינוקות. "הרגשה כל כך טובה להיות כאן אחרי מסע אחד ולהתחיל במסע האמיתי של ההורות", אמר עומרי לנצט-שפיר, אחד ההורים, לאחר שנחת בנמל התעופה בן גוריון עם בן זוגו אלון ועם בתם שי בת החודשיים וחצי.

עוד על משבר הפונדקאות בתאילנד:
דרכון ראשון לתינוק שנולד בפונדקאות בתאילנד
משרד החוץ: "לא לבצע פונדקאות בתאילנד"
"שלחו זוגות לפונדקאות בתאילנד והימרו שלא ייתקעו"

טוב לדעת (מקודם)

הטיפול הטבעי שמנצח את כאבי הגב - בלי לצאת מהבית

לכתבה המלאה
"ייחלנו לרגע הזה". ההורים הטריים עם התינוקות בנתב"ג, הבוקר (צילום: דרור עינב)

מלבד ההורים הטריים, מי שהיה נרגש עד מאוד עם חזרתם לישראל היו הסבים והסבתות שזכו לראשונה לחבק את נכדיהם. "חיכיתי לרגע הזה כל כך הרבה זמן", אמרה עדנה לנצט, בעודה מחזיקה בידיה את שי. "זו הייתה תקופה קשה, ורק ייחלנו לרגע הזה. אני מקווה שאף הורה או סבים לא יצטרכו לעבור את זה".

(צילום: דרור עינב)

כיום עדיין שוהים בתאילנד עשרה זוגות הורים עם תינוקות, וכן כ-50 זוגות נוספים המצויים בשלבים השונים של הליך הפונדקאות. "אנחנו מאחלים להם ולזוגות שיגיעו אחרינו שההליך יעבור בצורה חלקה יותר, בצורה ודאית יותר. חשוב לנו להודות לכל מי שעזר וסייע לשובנו ארצה", אמר אלון לנצט-שפיר.

אתמול פרסם משרד הבריאות תזכיר חוק לקידום הליך הפונדקאות שאישורו יאפשר לראשונה גם לזוגות חד-מיניים לעבור את ההליך בישראל. "זהו צעד ראשון ואנו מקווים שהוא יאושר ולא יכריח אנשים לנסוע לצד השני של כדור כארץ על מנת לממש את זכותו הטבעית להורות", סיכם עמרי לנצט שפיר.

לפניות לכתבת: danawp@walla.com

(צילום: דרור עינב)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully