האישה שאיתו: מיהי אשת המסתורין שמלווה את קים?

רעיה, פילגש או אחות? אישה לא מוכרת נראתה לצד שליט צפון קוריאה בהופעותיו האחרונות, בין היתר באירוע לזכר סבו - ובמופע שכלל, באופן חריג ביותר, דמויות מסרטי דיסני

09/07/2012
רויטרס

(צילום: רויטרס)

מיהי האישה שהופיע פתאום לצדו של שליט צפון קוריאה, קים ז'ונג-און? בדרום קוריאה הבחינו שבכל הופעותיו הציבוריות האחרונות של המנהיג הצעיר, שכה מעט ידוע עליו במערב, נראית לצדו אישה צעירה, שזהותה ותפקידה אינם ידועים. ספקולציות שונות שעלו גרסו כי ייתכן ומדובר בבת זוג או באחות קטנה. האפשרות שמדובר ביועצת מקצועית לא ממש עלתה.

מי זו? קים והאישה שלצדו, מוחאים כפיים בתום מופע דיסני ביום שישי(צילום: AP, Korean Central News Agency via Korea News Service)

בין היתר, נראתה האישה לצדו של קים באירוע שנערך ביום שישי האחרון לרגל יום השנה למותו של סבו, מייסד האומה קים איל-סונג. כן ישבה לצדו בהופעה בה נכח בהמשך אותו ערב, ששודרה גם בטלוויזיה הממלכתית, וכללה באופן חריג ביותר דמויות מסרטי וולט דיסני - בין היתר של מיקי מאוס, מיני מאוס ופו הדוב.

בהופעה גם הוקרנו קטעים מכמה קלאסיקות של דיסני - בהן "שלגייה", "היפה והחיה" ו"דמבו הפיל המעופף". השימוש באייקוני תרבות אמריקאיים במדינה הקמוניסטית המבודדת והכה-עוינת לארצות הברית עוררה חרושת שמועות בדרום קוריאה ובמערב לגבי שינוי אפשרי במדיניותה תחת הנהגתו של קים הצעיר, והיפתחות אפשרית שלה לעולם.

טוב לדעת (מקודם)

מהפכת טיפולי הפנים: בינה מלאכותית וטכנולוגיית RF במכשיר ביתי

מוגש מטעם בי קיור לייזר
מיקי מאוס ופו הדוב חוגגים בפיונגיאנג, מתוך שידורי הטלוויזיה הצפון קוריאנית(צילום: AP, AP Photo/KRT)

נוכחותה של האישה הייתה בולטת במיוחד בטקס לזכרו של קים הסב, שהלך לעולמו ב-1994. בצילומי הטלוויזיה מהאירוע בארמון קומסוסאן בפיונגיאנג, נראית האישה, בשנות ה-20 או ה-30 המוקדמות לחייה, שיערה קצר פוסעת לצדו של קים כשהיא חנוטה בחליפת-שמלה מחויטת, ומשתחווה יחד עמו לדיוקן סבו.

בכמה מדיווחי החדשות בדרום קוריאה העריכו כי מדובר באחותו הקטנה של קים, יו-ג'ונג, שככל הנראה למדה יחד עמו בפנימייה בשוויץ בשנות ה-90. אחרים העריכו כי מדובר באשתו, או בפילגש. הפרשה רק ממחישה עד כמה מעט ידוע לעולם על קים, שאפילו גילו המדויק מעולם לא נמסר.

כותרות אחרונות מצפון קוריאה:
קים דיבר, 20 אלף ילדים דמעו והצדיעו
הפילים עברו לדום: המנהיג העליון בא לגן החיות
צפו: מופע הזוועה בקרקס של קוריאה הצפונית
אמנסטי: 30 אנשי ממשל הוצאו להורג בצפון קוריאה

צילום: AP(צילום: AP, AP Photo/KRT)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully