תיעוד: גופת העיתונאית מארי קולווין נטמנת בחומס

הצלם הצרפתי רמי אושליק וכתבת "סאנדיי טיימס" נהרגו בשבוע שעבר בסוריה. סרטון ברשת מתעד פעילי אופוזיציה מביאים אותה לקבורה, אחרי שכשלו המאמצים לחלץ את הגופה מסוריה

02/03/2012

סרטון שהועלה לאינטרנט מתעד את קבורתה בחומס של העיתונאית האמריקנית מארי קולווין, שנהרגה בשבוע שעבר בסוריה. את הסרטון העלו פעילי אופוזיציה בחומס, וגופתה של קולווין, כתבת "סאנדיי טיימס", שנראה כי אוחסנה בתנאים ירודים, מובלת בשק ונקברת בשכונת באבא עמרו. טרם התקבל אישור אחר כי אכן מדובר בגופתה של קולווין. ככל הנראה, הגופה, העטופה בתכריכים, נקברה כבר בתחילת השבוע.

עוד בוואלה!

המדריך המלא לניתוחי אף בשיטה אנדוסקופית

בשיתוף zap doctors

תיעוד קבורתה של קולווין (התמונות קשות לצפייה)

פעיל אופוזיציה, שכבר הופיע בכמה סרטונים שמקורם בחומס, מדבר בסרטון ואומר בו כי אנשי האופוזיציה בשכונה החליטו לקבור בה את קולווין ולא להמתין להזדמנות להשיב את גופתה לארצה.

לא ידוע מה עלה בגורל גופתו של הצלם רמי אושליק

לדברי הפעיל המופיע בסרטון, לתושבי השכונה לא הייתה אפשרות לשמור את הגופה בקירור, משום שלא היה להם די חשמל. השכונה נמצאת במצור זה ארבעה שבועות, ומרבית קווי התקשורת אליה נותקו. הבוקר דווח מפי מקור ביטחוני בדמשק כי הצבא הסורי הצליח לכבוש סופית את השכונה, ולמוטט את כיסי ההתנגדות האחרונים שנותרו בה.

קולווין, בת 56, והצלם הצרפתי רמי אושליק נהרגו ב-22 בפברואר מפגיעת פצצת מרגמה או רקטה במחסה עיתונאים שהוקם בחומס. הצלב האדום עשה מאמצים רבים להגיע לשכונה ולחלץ את גופותיהם אך עד הבוקר, טרם הותר לאנשיו להיכנס לשכונה. ממשלת סוריה כבר הודיעה כי גופתה של קולווין תיקבר בשטח המדינה ולא תוחזר לארצות הברית.

בתחילת השבוע, רוזאן קולווין, אמה של הכתבת, אמרה ל-CNN כי יש לעשות כל שניתן כדי להביא את בתה לקבורה בארצות הברית. עד כה, טרם נודע מה יעלה בגורל גופתו של אושליק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully