מכה לאובמה: מחליף רפובליקני לחבר הקונגרס ווינר

בוב טרנר נבחר במקום חבר בית הנבחרים שהתפטר בגלל פרשת הסקס בטוויטר, ויהיה הרפובליקני הראשון שייצג את מחוז 9 בניו יורק מאז 1920. גם החרדים תמכו בו, במחאה על יחס הממשל לישראל

מערכת וואלה! חדשות

כרסום נוסף בכוחה של המפלגה הדמוקרטית בקונגרס, וסיבה נוספת לדאגה עבור הנשיא ברק אובמה: שלושה חודשים אחרי התפטרותו של חבר בית הנבחרים הדמוקרט אנתוני ווינר, בעקבות שערוריית הרמיזות המיניות בטוויטר והודאתו ב"יחסים לא הולמים" עם נשים ברשת, בחרו תושבי מחוז 9 במדינת ניו יורק את מחליפו - בוב טרנר הרפובליקני.

הפוליטיקה האמריקאית - עוד כותרות:
אובמה דורש מהקונגרס: חצי טריליון לצמצום האבטלה
ריק פרי רק נכנס למרוץ הרפובליקני לנשיאות - ומוביל בגדול
שוב מבוכה משפחתית לאובמה: דודו נעצר נוהג שיכור

עוד בוואלה!

הכירו את ה-Wonder החדש שלכם בבנק הפועלים

לכתבה המלאה
בוב טרנר חוגג ניצחון עם אשתו, הלילה בניו יורק (צילום: AP, AP Photo/Mary Altaffer)

טרנר, איש עסקים בן 70 אך טירון פוליטי, נבחר בקרב צמוד, כשזכה ב-53% תמיכה לעומת 47% שהצביעו עבור יריבו הדמוקרט, המחוקק העירוני דייב וורפין, יהודי-דתי. זו הפעם הראשונה מאז 1920 שהמחוז הידוע בתמיכתו בדמוקרטים (יש בו פי שלושה חברים רשומים במפלגה הדמוקרטית מאשר ברפובליקנית) בוחר בציר רפובליקני - עדות למורת הרוח הגוברת ממדיניותו הכלכלית של הממשל, גם בקרב בסיסי התמיכה המסורתיים שלו.

במהלך מערכת הבחירות, הציגו הרפובליקנים את ההצבעה במחוז כמשאל עם על מדיניותו הכלכלית של הנשיא אובמה, על רקע משבר החוב והאבטלה הגואה בארה"ב, המגיעה כעת להיקף של 9%. מלבד זאת, מעריכים הפרשנים בארה"ב כי למרות יהדותו של וורפין, התמיכה בו נפגעה גם בקרב קהל הבוחרים היהודי-חרדי הגדול במחוז (המתפרש על פני חלקים מרובעי ברוקלין וקווינס), כמחאה על מדיניות הממשל הדמוקרטי כלפי ישראל.

הרפובליקנים הציגו את ההצבעה במחוז כמשאל עם על מדיניותו הכלכלית של הנשיא אובמה (צילום: AP, AP Photo/Mary Altaffer)

הלילה נערכו בחירות מיוחדות גם למושב נוסף בבית הנבחרים, מטעם מדינת נבאדה - אך שם לא נרשמו הפתעות, כשהמפלגה הרפובליקנית שמרה בקלות על נציגותה, עם ניצחון מוחץ של מועמדה, מארק אמודאי, על קייט מארשל הדמוקרטית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully