מחאת האוהלים: עשרות הפגינו מול ביתו של חולדאי

דפני ליף ועשרות פעילים נוספים הפגינו מחוץ לביתו של ראש עיריית תל אביב בשכונת תל ברוך במחאה על פינוי האוהלים. מוקדם יותר הפגינו מאות מול בניין העירייה, 30 נעצרו

מור שמעוני, כתבת לענייני פלילים
קובי אליהו

(צילום: קובי אליהו, עריכה: יותם בן-דוד)

עוד בוואלה! NEWS

זה המקום הכי רומנטי בישראל. אז איך יכול להיות שעוד לא הגעתם אליו?

לכתבה המלאה

עשרות מפעילי המחאה החברתית הפגינו הערב (רביעי) מול ביתו של ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, בשכונת תל ברוך במחאה על פינוי האוהלים בעיר. המפגינים צעקו: "לשחרר את העצורים - לעצור את חולדאי". בין המפגינים, נמצאה גם דפני ליף, מיוזמות המאבק. במקום נכחו כוחות משטרה רבים.

מחאת האוהלים - עדכונים אחרונים:
מפגינים נעצרו בתל אביב, בחולון הוקם המאהל מחדש
מאהל ג’סי כהן בחולון פונה: ”הגיע צבא של שוטרים”
אחרי הפרחים: עיריית תל אביב פינתה אוהלים ברחבי העיר
נאומו של השר אטיאס נקטע: ”יש אנשים באוהלים”
דויד גרוסמן: ”המחאה חייבת להפוך פוליטית”

ההפגנה מול ביתו של ראש עיריית תל אביב, הערב (צילום: דרור עינב)

לאורך כל היום הפגינו מאות פעילים גם מחוץ לבניין העירייה. המפגינים חסמו כבישים מרכזיים בסמוך לבניין, זרקו ביצים וצבע לעבר הדלתות וניסו לפרוץ את הכניסה אליו. במהלך ההפגנה נרשמו כאמור עימותים אלימים בין המפגינים לשוטרים שהוזעקו למקום ועוכבו לחקירה 30 פעילים, בהם גם אחד מיוזמי המאבק, יגאל רמב"ם. חולדאי עצמו הוצא מבניין העירייה בליווי שוטרים, מחשש שהמפגינים ינסו לפגוע בו.

עורך הדין ברק כהן, שמייצג את חלק מהמפגינים שעוכבו לחקירת המשטרה, אמר כי "כל מי שעמד וצעק - קטפו אותו שוטרי יס"מ. כעת בחקירה מתיחים בהם דברים שלא היו ולא נבראו". לדבריו, "המסר של ההפגנה היום, מבחינתנו, הוא שעד היום החוק במדינת ישראל עמד מעל זכויות האזרחים ומהיום זכויות האזרחים עומדות מעל החוק, כמו בכל דמוקרטיה חוקתית בעולם. אנחנו נרמוס את החוק שרומס את הזכויות שלנו".

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה להפגנה כי "עיריית תל אביב-יפו תמכה במחאה מראשיתה וסיפקה לה שירותים לאורך זמן. ראש העירייה הביע תמיכתו במטרות המחאה ובבעיות שהוצפו במסגרתה ונתן לה להימשך תקופה ארוכה. גם בהמשך, לאחר פירוק המאהלים, עליו הודיעו מובילי המחאה, תאפשר העירייה את המשך המחאה, כאשר תקים ארבעה מתחמי הידברות ושיח בשדרות רוטשילד, נורדאו ובן גוריון, זאת ללא הפרעה למרחב הציבורי".

ההפגנה מול ביתו של ראש עיריית תל אביב, הערב (צילום: דרור עינב)

"עם זאת", נמסר מהעירייה, "בעקבות תלונות תושבים המתגוררים בסמוך על רעש, סמים, צואה בחצרות הבתים, מפגעים רבים נוספים וכן הפקעת המרחב הציבורי והתנהגות לא ראויה של השוהים בשדרות, אנו נדרשים להחזיר את השדרה לשימוש הציבור הרחב ולנקותה. העירייה פנתה בימים האחרונים ליושבי האוהלים והציעה סיוע בפינוי ובמתן מענה סוציאלי לנזקקים ואוהלים רבים אכן פונו באופן עצמאי. לא נאפשר לקבוצות קיצוניות הנוקטות בגילויי אלימות ומפרות את החוק ולאלו הקוראים לעובדי ציבור 'נאצים' לנהל את הסדר הציבורי בעיר, ואף נוציא צווי פינוי כנדרש על מנת להחזיר את השדרות הציבוריות בעיר לתפקוד מלא".

לפניות לכתבת: mor.shimony@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully