תא"ל ניצן אלון נפגש עם הרב יוסף שלום אלישיב

האוגדונר המופקד על גזרת יהודה ושומרון, הנתון למתקפה מתמדת מצד המתנחלים ואנשי הימין, נפגש עם הפוסק החרדי הבכיר. הרב אישר בפניו: "צריך לפעול ביד קשה נגד המסתננים לקבר יוסף"

יהושע בריינר ומוטי לוי

מי שמוגדר באחרונה כאויב ההתיישבות ביהודה ושומרון, תא"ל ניצן אלון, מנסה להתקרב חזרה לציבור הדתי. מפקד אוגדת יהודה ושומרון נפגש אמש (שלישי) עם הפוסק החרדי הבכיר, הרב יוסף שלום אלישיב, בבית הרב בירושלים.

הפגישה החריגה נערכה ברקע האירועים האחרונים סביב קבר יוסף בשכם, וברקע כוונת גורמי הימין להיכנס למתחם ללא אישורים. הגעתו של תא"ל אלון, מושא להפגנות מול ביתו, ונשוא קריאות בימין להדחתו מצה"ל בשל מה שמוגדר "חדירת השמאל הקיצוני לצבא", הרימה לא מעט גבות בחצר הרב, לאור בכירותו של האוגדונר. הרב אלישיב מסר לתא"ל אלון כי הוא מגבה אותו, ותומך בהפעלת יד קשה נגד מי שנכנס ללא אישור לשכם. "דין הנכנסים ללא אישור - כמאבדים עצמם לדעת", אמר לו.

והמחיר מפתיע

בפחות מחצי שעה יש לכם פתרון מדוייק לכאבי רגליים וגב

לכתבה המלאה
תא"ל אלון. המתנחלים טוענים שהוא "איש השמאל הקיצוני" (צילום: פסטיבל הקולנוע ירושלים)

ייתכן שהפגישה הגיעה לקראת הכניסה המתוכננת לקבר בשבוע הבא, שתואמה עם צה"ל, ואלון מנסה להיעזר באלישיב, כדי שימנע כניסה בלתי חוקית של מתפללים לעיר הפלסטינית. לדברי גורמים בביתו של הרב, אלון הדגיש בפניו כי הכניסה לקבר ללא תיאום מסכנת הן את החיילים והן את המתפללים. לדבריהם, הרב הסכים עם הדברים.

בתנועת "גרעין שכם", הקוראת להחזרת "הנוכחות היהודית" לקבר, אמרו בתגובה כי "יש לקוות שהפגישה תחזק את הבנתם של מפקדי צה?ל לחשיבותם של המקומות הקדושים ביו?ש, ואת חשיבות פתיחתם ליהודים בגישה חופשית וקבועה, כפי שראוי וצריך במקום שהינו סמל לאומה". לטענתם, "אלפי יהודים רוצים להגיע לקבר, ולא יכולים עקב מגבלות הצבא. הגיעה העת לשנות מציאות זו ולשוב לקבר יוסף".

(עידכון ראשון: 22:17)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully