נושאים חמים
11:57

צעיר בדואי הונחה להתגייס לצה"ל ולקדם פעילות טרור עבור ארגון טרור בעזה

בווידאו: נציג המשטרה מתייחס למעצר צעיר בדואי שהונחה להתגייס לצה"ל כדי לקדם פעילות טרור בעבור ארגון בעזה (צילום: דוברות משטרת ישראל)

צעיר בדואי תושב חורה גויס על ידי ארגון טרור ברצועת עזה והונחה להתגייס לצה"ל בכדי לקדם פעילות טרור. הישראלי גויס על ידי גדודי אלמוג'הדין (ארגון טרור ברצועת עזה) למטרת איסוף מודיעיני בשטח ישראל. הצעיר, שהיום (חמישי) הוגש נגדו כתב אישום ובקשה להארכת מעצר עד לתום ההליכים נגדו, הוא קרוב משפחה של מבצע הפיגוע בבאר שבע שאירע לפני כמה חודשים.

שחאדה אבו אלקיעאן, בן 25, נעצר ב-30 במאי לחקירת שב"כ. בחקירתו עלה כי גויס ע"י התשתית הצבאית תוך שביצע עבור התשתית משימות שונות בהן איסוף מודיעין, צילום אתרים בישראל וגניבת אמצעי לחימה במטרה להעבירם לידי גורמי טרור. בכתב האישום שהוגש נגדו מיוחסות לו עבירות בגין ביצוע עבירות נגד ביטחון המדינה של חברות פעילה בארגון טרור, סיוע לאויב במלחמה, מסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, פעולה בנשק למטרות טרור, גניבה בנסיבות מחמירות, עבירות נשק ועוד.

קרובי משפחתו אמרו כי הם מכחישים כל קשר למעשה - וטענו כי גם הוא מכחיש. עם זאת, הם מסרו כי "אם יתברר שיש אמת בדברים אנחנו מקווים שיקבל עונשו. אנחנו מגנים כל קשר לדבר הזה ואם זה נכון - זה חמור מאוד". אחיו של החשוד בלל הגיב ומסר כי הוא לא מאמין לחדשות נגד אחיו. "לא מאמין לסיפורים האלה, אחי לא יעשה דברים כאלה. אני לא מבין מה רוצים ממנו. גם על אבו אלקיען, שהיה חשוד בעבירות ביטחוניות, לא היה כלום", אמר.

  • כתב אישום

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully