וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נושאים חמים

כניסת שבת, זמני הדלקת נרות ויציאת שבת ברמת השרון והסביבה - פרשת בלק | 19.7.2024

זמני כניסת ויציאת שבת ברמת השרון והסביבה, עדכון שבועי של זמני הדלקת נרות, כניסת שבת ויציאת שבת, 19.7.2024 י״ג בתמוז פרשת בלק

כניסת שבת ברמת השרון:

כניסת השבת: 19:16
יציאת השבת: 20:27

בתי כנסת בעיר:

בית כנסת עונג שבת
כתובת: השפלה 8
טלפון: 03-5472770
בית כנסת גאולת ישראל
כתובת: רבנו תם 4
טלפון: 050-4154552
בית כנסת שבת אחים
כתובת: הדסים 2
טלפון: 03-5408989
בית כנסת אהל יעקב
כתובת: הרב קוק 45
בית כנסת מורשת אבות
כתובת: הרב הרצוג 3

פרשת השבוע: פרשת בלק

פרשת השבוע, פרשת בלק, אותה נקרא בשבת בבית הכנסת, היא מהפרשיות החשובות ביותר ויש בה סגולות ודברים גדולים, כך הסביר האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו.

הרב פינטו הסביר את הסגולה כך: אומרים רבותינו הקדושים שהכוח של פרשת בלק הוא שאם אדם מתכנן לעשות רע לחבירו או אנשים שחושבים לעשות רע למישהו והאדם קורא את פרשת בלק - כל התכנונים וכל המזימות שזממו לעשות לאדם ואפילו שלא יודע את מה שתכננו וזממו לעשות לו, בכוח הקריאה של פרשת בלק הקב"ה מבטל אותן כי כך היה גם עם בני ישראל.

בני ישראל לא ידעו מה בלק ובלעם מתכננים לעשות לעם ישראל, בלק ובלעם עמדו ליד מחנה עם ישראל כמו תיירים עומדים ומסתכלים על עם ישראל שיצא ממצרים, הולכים ממקום אחד למקום שני ומקריבים קורבנות, עם ישראל לא ידע מה קורה שם. בלק ובלעם ניסו לקלל ולהביא חורבן והרס גדול ביותר, כליה לעם ישראל. אבל הקב"ה הציל את עם ישראל מבלי שידעו, מבלי שהתפללו וביקשו שום רחמים והצלה, הקב"ה הציל אותם מהתוכנית של בלק ושל בלעם.

אדם שקורא את הפרשה הזו, זוכה שאם יש אנשים שמתכננים וחושבים לעשות לו דבר רע, בכוח הקריאה של פרשת בלק זה מבטל את כל התוכניות והעצות, המחשבות וכל הדברים הרעים שמישהו מתכנן לאדם, הכל מופר ובטל, לא שריר ולא קיים, אין מציאות שיפגעו באדם בכוח של פרשת בלק.

ככל שיותר מעמיקים ומבינים יותר בעומק של פרשה זו, זוכים לסיעתא דשמייא שאם חושבים על האדם דברים רעים לא יעלה בכוחם של האנשים להזיק לאדם שום נזק ושום דבר רע.

הנה דבריו המלאים >>

פרשת השבוע הקודמת - פרשת חקת
לפרשת השבוע הבאה - פרשת פנחס

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully