וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחד הרופאים שנעצרו בחשד לסחר ברישיונות קנאביס - נעצר בעבר בחשד דומה

עודכן לאחרונה: 5.12.2022 / 17:56

אחד החשודים הוא הפסיכיאטר מיכאל ינקו, שנחשד ב-2018 שנתן מרשמים לתרופות נרקוטיות שלא כדין בתמורה לתשלום. נציג המשטרה ציין בדיון הארכת המעצר כי "קיים חשש קונקרטי לשיבוש החקירה". אחד החשודים הכחיש את המיוחס לו: "לא היה ולא נברא, זו סיטואציה הזויה"

בווידאו: דיון הארכת מעצר לרופאים החשודים בסחר ברישיונות קנאביס/מערכת וואלה!

ששת הרופאים הבכירים שנעצרו בחשד לסחר ברישיונות קנאביס הובאו היום (שני) להארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון, בתום החקירה הסמויה שהתקיימה בחודשים האחרונים. אחד החשודים, הפסיכיאטר מיכאל ינקו, נחשד ב-2018 שנתן מרשמים לתרופות נרקוטיות שלא כדין בתמורה לתשלום של מאות שקלים. הוא נחקר תחת אזהרה ונשלח למעצר בית.

השופטת נוי סבן האריכה את מעצרם של שני חשודים בתשעה ימים. על אחד הרופאים אמר נציג המשטרה כי "ניצל את הסמכויות שלו תמורת בצע כסף. תפסנו סכום רב של כסף בתוך כספת. הפעולות שעשה לא היו לפי הנהלים". השופטת אמרה כי קיים חשד סביר לעבירות.

נציג המשטרה טען בדיון כי "הרופאים מעלו על פי החשד בתפקיד הציבורי שניתן להם וניצלו את הרישיון על מנת לבצע סחר בסמים". לדבריו, "קיים חשש קונקרטי לשיבוש החקירה ומסוכנות שנובעת מעבירת הסחר בסמים וריבוי העבירות". המשטרה ביקשה להאריך את מעצר הרופאים ב-15 יום, ונציגה הסביר כי ביקשו הארכת מעצר ארוכה יחסית מאחר שמתכננים פעולות חקירה רבות. "כולנו בשוק, באו לאנשים הביתה ב-06:00 בבוקר ועצרו אותם. דווקא היה נראה שעבדו מסודר מאוד. כנראה שזה יסתיים בכלום", אמר חבר של אחד העצורים.

אחד החשודים הכחיש את המיוחס לו. "אין לי רשת, אין כלום. אני עובד לבד. רשת של סוחרי סמים? לא יודע מה להגיד על זה. יש לי ילדים", אמר בבית המשפט. "יש מישהו שהתלונן וצריך לבדוק אותו טוב. אתם מדברים על רשת של פשע. אתם מכניסים אותי לרשת של פשע. לא היה ולא נברא. זאת סיטואציה הזויה". החשוד מיוצג על ידי עורך הדין יוני נוסבאום. במשפט נאמר כי אחד החשודים מסר הודאה ש"שפכה אור" על החקירה ויתר המעורבים.

קנאביס. ShutterStock
"הרופאים ניצלו את הרישיון על מנת לבצע סחר בסמים"/ShutterStock

נציג המשטרה טען כי חלקו של ינקו, שנעצר בעבר בחשד למעשה דומה, "מאוד מרכזי". לדבריו, "הוא לקח מקצוע רגיש ועשה בו קרדום לחפור בו כשהוא מבצע עבירות פליליות, בתפקיד משמעותי שהוא ממלא, אדם קיבל סמים מסוכנים בלי שמגיע לו. זאת תוך שרישינו מותלה ואסור לו לשמש רופא". עו"ד יוסי קליין שמייצג את החשוד העיר שבמשך שנה, מחודש יולי הקודם עד חודש יולי האחרון, הרישיון שלו היה בתוקף.

ינקו ביקש לציין ביחס להתליה השנייה של הרישיון שהוא עובד תחת פיקוח של רופא אחר ושלא נתן המלצה אחת מאז, ושהצהיר בחקירה שבשלב מסוים זייפו את החותמת ומסמכים שלו. מעצרו של החשוד הוארך בשבעה ימים.

עוד בוואלה!

רופאים בכירים נעצרו בחשד שהנפיקו רישיונות לשימוש בקנאביס עבור מיליוני שקלים

לכתבה המלאה

מעצרה של מנהלת החברה שעומדת לכאורה מאחורי ההתארגנות הוארך עד 13 בדצמבר. לפי המשטרה, המנהלת "סיפקה להתארגנות העבריינית מעטפת שירותים בהתחזותה לחברה לגיטימית שעוזקת במיצוי זכויות בתחום הקנאביס הרפואי". "הלקוחה קשורה למעורבים, היא ראש הפירמידה", אמר נציג המשטרה וציין כי עליהם לבצע עשרות פעולות חקירה. עורך דינה עורך הדין יניב ואקי ביקש מעצר בית. "קיים חשד סביר לביצוע העבירות ועילת שיבוש. החשד הוא שכבר בשלב זה ננקטה פעולת שיבוש חמורה", קבע השופט, נשיא בתי משפט השלום באזור מרכז, מנחם מזרחי.

הבוקר נעצרו החשודים, כמה מהם עובדים בבתי חולים ציבוריים. על פי החשד, מכרו באופן מקוון רישיונות לקנאביס הרפואי, בין היתר בטלגרם. מהחקירה עולה כי החשודים סיפקו ללקוחות את הרישיונות תוך 24 שעות, למרות שלא היה להם את העבר הרפואי הנדרש. במקרים אחרים, הגדילו את המינונים המותרים. זאת, בתמורה לאלפי שקלים שקיבלו הרופאים עבור כל לקוח.

לפי להב 433, מדובר ברשת של רופאים שהוסמכו על ידי משרד הבריאות להנפיק רישיונות מסוג זה ומעורבים נוספים בפרשה, שתיווכו בינם לבין הלקוחות. היקף העבירות מוערך ב-17 מיליון שקלים.

החברה שעומדת לכאורה מאחורי ההתארגנות, שהתחזתה לחברה לגיטימית בתחום, סייעה ללקוחות להמציא "סיפור כיסוי" שישמש כתירוץ להמלצה לצריכת קנאביס, וכן הדריכה אותם כיצד להציג אותו, עזרה בקבלת מסמכים רפואיים ושילמה לרופאים עבור הרישיונות. בכמה מקרים סוחרי סמים ניצלו את האישורים כדי לסחור בקנאביס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully